ZSzZ w Dynowie
 

ZESPÓŁ  SZKÓŁ  ZAWODOWYCH  

im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

 DZIEŃ DOBRY, dzisiaj jest:  

www.zsz-dynow.net  ~~ zsz1dynow@poczta.onet.pl ~~ dynowzsz@poczta.onet.pl

SEKRETARIAT SZKOŁY  CZYNNY

poniedziałek - piątek

  7.3o - 15.3o 

DANE ADRESOWE

36-065 DYNÓW

  ul. Polna 3

.

tel.16 652-10-45

<< ARCHIWUM >>

<<  KONKURSY  >>

<<    GALERIE     >>

 

Jadłospis

<<  TERMINY WPŁAT

          ZA OBIADY    >>

 

 

 facebook

.

 

.

 

Październik 2024 r.

 

                                                      30.09.2024 r. - 25.10.2024r.      - praktyka zawodowa kl. 4TI, kl.4THL 

          

31.10.2024 r. czwartek

 

- Wiązanki na groby zmarłych pracowników szkoły z okazji Święta Zmarłych

- dzień wolny od zajęć dydaktycznych

 

                                                         

.

 

 

18 października 2024 r.

BLISKO BIBLIOTEKI, DALEKO OD NUDY

udział uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie w spektaklu teatralnym „Consilium Facultatis” w ramach inicjatywy oddolnej „Od czytelnika do aktora – spotkania z Aleksandrem i Janem Fredrami”

 

   W dniu 18 października 2024 roku uczniowie klas 1a, 1THI, 1TPS, 2TL, 3TH, 3TI oraz 3TL Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie wraz z opiekunami uczestniczyli w spektaklu teatralnym wystawionym w sali Domu Strażaka w Dynowie, przygotowanym przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Dynowie oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Dynowie.  Spektakl  pt.: „Consilium Facultatis” Jana A. Fredry, syna autora „Zemsty”, to znakomita komedia obyczajowa w jednym akcie, której akcja dzieje się w dworku szlacheckim rodziny Bolbeckich na prowincji. Pan domu oczekuje na przybycie nowego lekarza, gdyż jego poprzednik – stary medyk, który na wszystkie przypadłości miał jeden sposób – obfity posiłek i lewatywę, zmarł.  Przybycie nowego doktora opóźnia się, a to daje powód do zaistnienia „nowym lekarzom”, niekoniecznie z dyplomem i po studiach. Komedia pokazuje, że przecież każdy z nas zna się świetnie na medycynie. W finale niedomagający gospodarz cudownie zdrowieje i wszystkie inne perypetie kończą się szczęśliwie. Sztuka wyreżyserowana przez panią Krystynę Dżułę wszystkim uczniom bardzo się podobała. Gra dynowskich aktorów  z Zespołu Teatralnego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” została nagrodzona szczerymi oklaskami. Na ręce pani Reżyser społeczność Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie przekazała jesienne kwiaty – dowód uznania dla całego zespołu artystów. Opiekunami uczniów byli nauczyciele – pan Bogdan Sieńko, pani Elżbieta Kiszka, pani Katarzyna Stpiczyńska, pani Karolina Bal, pani Agnieszka Smaroń, pan Sławomir Litwin i pani Bogusława Pinkowicz.

 

18 października 2024 r.

Udział uczniów  Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Mediacja ma moc”.

 

Dwoje uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie – Alicja Kowal z klasy 4THL i Patryk Kopacz z klasy 3TI wzięło udział w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Mediacja ma moc” organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Sąd Okręgowy w Rzeszowie.

   14 października 2024 r. właśnie w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie odbyła się konferencja pt. „W jakim miejscu jest mediacja, komu służy i czego potrzebuje” pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Prezesa Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie.

Podczas konferencji wręczono nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego. Niestety, nasi uczniowie nie znaleźli się w gronie laureatów, tym niemniej poszukiwanie pomysłu na pracę i jego realizacja zmuszały do zmierzenia się z jakże ważnym zagadnieniem dotyczącym rozwijania kompetencji komunikacyjnych, promocji idei mediacji i polubownych sposobów rozwiązywania konfliktów wśród dzieci i młodzieży oraz przełamywania barier w kontaktach z rówieśnikami. To doświadczenie z pewnością będzie przydatne tym młodym ludziom w ich życiu.    Serdecznie gratulujemy udziału w konkursie. Alicja i Patryk za rok będą po raz kolejny mogli zmierzyć się z wyzwaniem konkursowym. Opiekunami uczniów były Panie – Bogusława Pinkowicz i Natalia Chyłek.

18 października 2024 r.

Warsztaty Lifecomp Island w Zespole Szkół Zawodowych w Dynowie

 

     W dniu 18.10.2024 r. w auli Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie odbyły się warsztaty, podczas których 20 uczniów klas czwartych i piątych miało okazję przetestować grę Lifecomp Island, stworzoną przez międzynarodowy zespół w ramach projektu LifeComp i dofinansowaną z programu Erasmus+.

Przy tej okazji mieliśmy przyjemność gościć panią Magdalenę Pardel-Trefler, Fundatorkę i prezeskę Fundacji Wymiany Kulturowej toTU toTAM oraz główną organizatorkę i koordynatorkę warsztatów. Pani Magdalenie Pardel-Trefler towarzyszyli partnerzy zagraniczni, którzy dwa dni wcześniej przyjechali do Polski, by omówić przebieg gry i przygotować się do spotkania z naszymi uczniami. Wśród gości znaleźli się: pani Thekla Roose z Belgii, pani Joana Oliveira z Portugalii, pan Rui Santos z Portugalii, pani Julie Debrabant z Belgii, pani Sancha Ferreira z Portugalii, pan Neil Bell ze Szwecji. Swoją obecnością zaszczycił nas również pan Jerzy Bednarz, wicestarosta rzeszowski i przedstawiciel organu prowadzącego szkołę.

      Spotkanie rozpoczęło się od powitania gości przez panią Dyrektor Halinę Cygan. W swoim krótkim wystąpieniu pani Dyrektor wspomniała o tym, że świat w którym żyjemy jest silnie zglobalizowany i dynamicznie się rozwija, więc kluczowy staje się rozwój umiejętności efektywnej komunikacji i współpracy z innymi. Następnie głos zabrał pan Jerzy Bednarz, wicestarosta rzeszowski, który nie tylko zaskoczył nas znakomitą znajomością języka angielskiego, ale również żywo śledził przebieg warsztatów obserwując pracę uczniów. Jako ostatnia zabrała głos pani Magdalena Pardel-Trefler, która podziękowała pani Dyrektor Halinie Cygan za zaproszenie i wyjaśniła uczniom zasady gry. W trakcie gry uczniowie przemieszczali się pionkami po wyspie i napotykali sytuacje, w trakcie których musieli się wykazać różnymi kompetencjami tj. empatia, umiejętność współpracy czy komunikatywność. Językiem gry był język angielski. Po zakończeniu gry uczniowie oraz towarzyszący im nauczyciele języka angielskiego: pani Magdalena Wolańska, pani Karolina Prokop i pani Kinga Ziaja otrzymali certyfikaty uczestnictwa, a wszyscy goście pamiątki z pobytu w naszej szkole. Jesteśmy wdzięczni pani Dyrektor Halinie Cygan za umożliwienie uczniom wzięcia udziału w tym wartościowym wydarzeniu.

      Projekt LifeComp to inicjatywa Unii Europejskiej, która skupia się na rozwijaniu kompetencji życiowych i umiejętności osobistych. Celem jest wspieranie ludzi w nabywaniu umiejętności, które są niezbędne do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym.                       galeria zdjęć ..>>

 

18 października 2024 r.

Po XII edycji Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Leśne dyktando”

w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

 

 

17 października 2024 r.

XIII miejsce w Finale Wojewódzkim Licealiady

Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie w sztafetowych biegach przełajowych chłopców w Kolbuszowej.

 

            Dnia 17.10.2024 roku w Kolbuszowej odbył się Finał Wojewódzki w sztafetowych biegach przełajowych. W zawodach tych wzięła udział reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie w kategorii chłopców, która prawo startu w finale wojewódzkim wywalczyła zajmując II miejsce w  eliminacjach  powiatowych. Drużyna występująca w składzie: Bartosz Chrapek – kl. 3TI, Filip Goleś – kl.3TL, Jakub Ćwikła –kl. 2TI, Radosław Domin – kl. 4TPS, Maciej Sarnicki - kl. 2a i Krzysztof Pustelnik – kl. 2TPS po zaciętej rywalizacji uplasowała się na XIII miejscu. Warto nadmienić że zawody były licznie obsadzone (23 drużyny) i poziom ich był bardzo wysoki. Opiekunem drużyny jest Pan Marek Paściak. Drużynie i opiekunowi serdecznie  gratulujemy.

 

17 października 2024 r.

XII edycja Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Leśne dyktando”

w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

 

 

17 października 2024r. w auli Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbyła się XII edycja Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego pod hasłem „Leśne dyktando” dla uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego. Patronat honorowy nad konkursem sprawowali: Pan Krzysztof Jarosz Starosta Rzeszowski, Pan Marian Pigan Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, Pan Wojciech Piech Wójt Gminy Dynów i Pan Zygmunt Frańczak Burmistrz Dynowa.  Organizatorami konkursu byli: Nadleśnictwo Dynów, Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Dynowie.

Uroczystego otwarcia konkursu dokonali: Pani Halina Cygan - Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, Pan Jacek Gałuszka – Nadleśniczy Nadleśnictwa Dynów, Pan Stanisław Tymowicz – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie i Pani Grażyna Paździorny – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dynowie. Uczestnicy konkursu 86 osób z 23 szkół (przygotowanych przez 33 opiekunów) z całego województwa podkarpackiego mieli za zadanie napisanie poprawnie wysłuchanego tekstu, który zawierał słownictwo związane z lasem, jego mieszkańcami (autorem tekstu była Pani Małgorzata Kopczak - specjalista SL ds. edukacji i promocji w Nadleśnictwie Dynów). Jury konkursowe po sprawdzeniu wszystkich prac wyłoniło zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych.

                          Kategoria szkoły podstawowe:

I miejsce   – Jakub Chruścicki – Szkoła Podstawowa im. Ignacego Krasickiego w Dubiecku

II miejsce  - Borys Karaś         – Szkoła Podstawowa w Łubnie

III miejsce -  Majka Ślimak     – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Zespole Szkół w Nienadowej

Wyróżnienie:

Gabriela Nyrka    – Szkoła Podstawowa im. Ignacego Krasickiego w Dubiecku

Oliwia Pustelnik  – Szkoła Podstawowa w Dylągowej

Wiktoria Kustra  – Szkoła Podstawowa w Dylągowej

                   

                   Kategoria szkoły ponadpodstawowe:

 I miejsce  – Kinga Skrok  – Wolska – Zespół Szkół Leśnych w Lesku

 II miejscePiotr Nowak – Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

III miejsce – Filip Gucwa - Zespół Szkół Leśnych w Lesku

                 Wyróżnienie:

Maksymilian Krawiec  – Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Dynowie

Tomasz Dębosz           – Zespół Szkół Leśnych w Lesku

Maja Oleksa – Skubisz – Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Dynowie

      

 Nagrodę specjalną„Mistrza ortografii” ufundowaną przez Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie i Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie otrzymała  Kinga Skrok – Wolska z Zespołu Szkół Leśnych w Lesku.

W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników konkursu, jego uczestnicy mogli obejrzeć pokazy przygotowane przez Podkarpackie Centrum Innowacji w Rzeszowie oraz film promocyjny o Nadleśnictwie Dynów. Wszyscy nagrodzeni, wyróżnieni, ich opiekunowie otrzymali nagrody, dyplomy, podziękowania, które wręczyli: Pan Jacek Gałuszka – Nadleśniczy Nadleśnictwa Dynów, Pani Grażyna Paździorny – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dynowie, Pan Stanisław Tymowicz – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie, Pani Halina Cygan - Dyrektor szkoły i Pan Piotr Zdeb – Wicedyrektor szkoły.

Fundatorem nagród głównych było: Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, Miasto Dynów, Nadleśnictwo Dynów, Miejska Biblioteka Publiczna w Dynowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie oraz Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

Pieczę merytoryczną nad całością sprawowała Pani Małgorzata Kopczak - specjalista SL ds. edukacji i promocji w Nadleśnictwie Dynów, natomiast Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie i Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie byli odpowiedzialni za stronę techniczną i organizacyjną konkursu. Podsumowując konkurs Pani Grażyna Paździorny i Pan Jacek Gałuszka podziękowali Pani Halinie Cygan za organizację konkursu oraz bardzo serdecznie podziękowali wszystkim przybyłym gościom i uczestnikom oraz zaprosili za rok na XIII edycję konkursu.

galeria zdjęć ..>>                                  galeria zdjęć - pokazy ..>>

 

.

 

31 lipca 2024 r.

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

 

 

 

Branżowa Szkoła I Stopnia

Technik informatyk

Technik logistyk

Technik handlowiec

Technik pojazdów samochodowych

 

BS - pdf, docx

TI - pdf, docx

TL - pdf, docx

TH - pdf, docx

TPS -pdf, docx

.

        Projekt ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH W DYNOWIE PN."Zwiększenie szans na rynku pracy. Nowa oferta szkolnictwa zawodowego w jednostkach oświatowych powiatu rzeszowskiego"           Harmonogram ..>>

 

.

PODSTAWOWA STACJA KONTROLI POJAZDÓW

czynna:

  7.00 - 18.00  (pn - pt)

  7.00 - 15.00   (sobota)

Badania techniczne pojazdów kat.: ABTE

Wg kolejki, bez wcześniejszej rejestracji

 

STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH

 

  pełna wersja..>>    

 

wersja skrócona..>>

 

 

 

RODO - INFORMACJA DLA OSÓB, KTÓRYCH DANE OSOBOWE PRZETWARZAMY W TRYBIE RODO - pdf

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH PRZEZ MONITORING WIZYJNY - pdf

UWAGA: Prezentowane materiały są własnością  Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie lub wymienionych autorów, mogą być wykorzystywane dla celów edukacyjnych bez ograniczeń jeśli nie naruszają dóbr występujących w nich osób. Powielanie dla innych celów wymaga zgody administratora lub właściciela.

copyright © ZSzZ Dynów - zsz-dynow.net - zsz1dynow@poczta.onet.pl