ZSzZ w Dynowie

 

 

ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH

 

im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

      DZIEŃ DOBRY, dzisiaj jest:  

                www.zsz-dynow.net  ~~ zsz1dynow@poczta.onet.pl ~~ dynowzsz@poczta.onet.pl

MATERIAŁY  ARCHIWALNE

II semestr roku szkolnego 2023/24

 

      <<..do głównej

 

 

KWIECIEŃ 2024 r.

11.04.2024r.czwartek  - posiedzenie rady pedagogicznej poświęcone omówieniu wyników  nauczania i zach. za połowę II półrocza.

12.04.2024r. piątek     - spotkanie z rodzicami wg oddzielnego harmonogramu.

18.04.2024r.czwartek  - XXIV edycja Wojewódzkiego Konkursu Podkarpacka Tęcza.

18.04.2024r.czwartek  - zakończenie klasyfikacji w klasach maturalnych.

19.04.2024r. piątek     - informacja do rodziców o ocenach na koniec roku szkolnego 2023/2024 – klasy maturalne.

22.04.2024r.poniedziałek - posiedzenie rady pedagogicznej poświęcone zatwierdzeniu wyników  klasyfikacji w klasach maturalnych.

24.04.2024r.środa       - spotkanie z uczniami klas maturalnych.

26.04.2024r. piątek     - zakończenie nauki w klasach maturalnych - ROZDANIE ŚWIADECTW UKOŃCZENIA SZKOŁY.

 

 28.03.2024 r.  -  2.04.2024 r.- wiosenna przerwa świąteczna

 

UMAWIANIE USŁUG WARSZTATOWYCH ..>> KLIKNIJ  

 

 

 

 

17 kwietnia 2024 r.

Etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu z języka angielskiego „Forget me not”.

 

               Dnia 17.04.2024r. w auli szkolnej grupa 17 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, zmierzyła się z pytaniami Ogólnopolskiego Konkursu z języka angielskiego „Forget me not” pod patronatem czasopisma "Języki Obce w Szkole" zorganizowanym przez Centrum  Edukacji Filotimo. Konkurs miał na celu promowanie  krótkich opowiadań, piosenek i sentencji anglojęzycznych ,stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności z języka angielskiego oraz podniesienie samooceny uczniów. Konkurs miał formę testu. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 17 maja 2024 r. Dziękujemy uczniom za udział w wydarzeniu. Opiekunami konkursu była Pani Karolina Prokop i Pani Kinga Ziaja.

   

12 kwietnia 2024 r.

WYCIECZKA KLASY 4TPS W BIESZCZADY.

 

           W dniach 11 i 12.04.2024r. klasa 4TPS (5 – letnie technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych) pod opieką Pana Piotra Cygana i Pana Krystiana Serwatki brała udział w wycieczce w Bieszczady. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Zagrodę Pokazową Żubrów umiejscowioną na siódmym kilometrze drogi prowadzącej ze Stuposian do Mucznego. Następnie cała klasa udała się do Mucznego, do Pawilonu Wystawowego Fauny i Flory Bieszczadzkiej mieszczącego się przy Centrum Promocji Leśnictwa. W tym miejscu, każdy mógł stanąć „oko w oko” z wilkiem czy niedźwiedziem, a przy okazji dowiedzieć czegoś o ich biologii. Koło południa cała klasa wyruszyła na szlak prowadzący z Mucznego na „Bukowe Berdo”. Po południu uczniowie zwiedzili Plenerowe Muzeum Wypału Węgla Drzewnego, będące ekspozycją całoroczną a następnie wszyscy udali się na zasłużony odpoczynek i obiadokolację do pensjonatu „Gawra” koło Leska.  Drugiego dnia po śniadaniu uczniowie podziwiali Zalew Soliński z zapory wodnej oraz zwiedzili ją od środka. Po południu wszyscy zadowoleni wrócili do domów

12 kwietnia 2024 r.

Kolejna tura zajęć strzeleckich w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Dynowie

 

W dniu 12 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie po raz kolejny odbyły się zajęcia strzeleckie realizowane przez szkołę w ramach Programu Upowszechniania Strzelectwa 2023-2025 organizowanego przez Akademicki Związek Sportowy. Tym razem brali w nich udział uczniowie klas 5TIa, 5THLa i 5TPSa. Wszystkie zajęcia w ramach programu odbywały się w ZSzZ w Dynowie przy użyciu mobilnych strzelnic. Uczniowie strzelali z repliki broni laserowej. Pod opieką pana Piotra Marcinka oraz instruktora strzelectwa pana Krzysztofa Lewandowskiego uczniowie klas piątych Technikum podczas zajęć teoretycznych dowiedzieli się jakie są zasady posługiwania się bronią, poznali zasady bezpieczeństwa obowiązujące na strzelnicy, a także poznali budowę i zasadę działania broni palnej i amunicji. Natomiast podczas zajęć praktycznych ćwiczyli techniki strzeleckie – postawę, celowanie, strzelanie z broni krótkiej i długiej. Udział w zajęciach strzeleckich był niewątpliwie ciekawym doświadczeniem dla uczniów klas maturalnych.                                                                                                                                            Piotr Marcinek

12 kwietnia 2024 r.

 

 

ZOSTAŃ DAWCĄ

SZPIKU!

 

Zespół Szkół Zawodowych

im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

zaprasza na akcję rejestracyjną 24 kwietnia  2024 roku (środa) przyjdź na ul. Polną 3

do Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie

w godz. 9:30-12:30.

 

W budynku szkoły, będziesz mógł dokonać rejestracji jako potencjalny DAWCA SZPIKU (krwiotwórczych komórek macierzystych).

 

 W Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę lub inny nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.

Zarejestruj się jako potencjalny

                DAWCA SZPIKU                

  i Ty możesz uratować komuś życie.

10 kwietnia 2024 r

Rejonowa Licealiada w drużynowych biegach przełajowych w Kolbuszowej.

 

10 kwietnia 2024r. w Kolbuszowej przy stadionie miejskim odbyła się Rejonowa Licealiada w drużynowych biegach przełajowych. Po zaciętej walce drużyna w składzie: Bartosz Chrapek, Radosław Domin, Maciej Sarnicki, Krzysztof Pustelnik, Jakub Ćwikła, Maciej Warchoł zajęła IV miejsce. Warto nadmienić że nasza „ekipa” nie mogła wystartować w optymalnym składzie przez problemy zdrowotne kilku zawodników. Opiekunem drużyny był: Pan Marek Paściak. Uczniom i opiekunowi gratulujemy i życzymy powodzenia za rok!!!

9 kwietnia 2024 r

Ogólnopolska Olimpiada pt. ,,Starożytny Rzym’’.

 

            Dnia 9.04.2024r. odbyła się XIII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady z historii pt. ,,Starożytny Rzym’’ zorganizowanej przez ośrodek Olimp School. Konkurs miał na celu promowanie historii i kultury starożytnego Rzymu, pobudzanie uczniów do poszukiwania, porządkowania i przedstawiania informacji, stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności oraz podniesienie samooceny uczniów. Olimpiada miała formę testu.

            Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie podczas olimpiady reprezentowali: Konrad Szuba (kl. 2TI), Karol Potoczny (kl. 2TI), Martyna Potoczna (kl. 5TIa), Sebastian Sochacki (kl. 5TIa), Kornela Kucab (kl. 5THLa) oraz Otylia Karnas (kl. 5THLa). Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w czerwcu 2024 r. Dziękujemy uczniom za udział w wydarzeniu. Szkolnym opiekunem konkursu była Pani Izabela Jach.

8 kwietnia 2024 r

XIII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Polskiego.

 

8 kwietnia 2024r. w bibliotece szkolnej grupa 12 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie zmierzyła się z pytaniami XIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Polskiego organizowanej przez „OLIMP SCHOOL”. Uczniowie wzięli udział w trzech kategoriach powyższego konkursu: "Z wiedzy o Mitologii greckiej i rzymskiej" - Piotr Brożyna z kl. 1TPS, "Życie i twórczość Adama Mickiewicz" - Jan Kulasa kl. 2TPS, Alicja Kowal, Karol Kufel, Roksana Skrabut, Łucja Kita, Bernadeta Tymowicz, Emilia Żurowska - kl. 3THL; Martyna Potoczna kl. 5TIa, Piotr Kopacki - kl. 5THLa, "Literatura wojny i okupacji"- Eliza Tyka, Kacper Rogosz- kl. 2TL, Martyna Potoczna - kl. 5TIa, Piotr Kopacki kl. 5THLa. Testy wiedzy okazały się bardzo trudne, ale mimo tego z wielką nadzieją oczekujemy na wyniki. Opiekunkami uczniów były: Pani Anna Duda i Pani Katarzyna Stpiczyńska.

8 kwietnia 2024 r.

Pielgrzymka klas maturalnych na Jasną Górą.

 

W dniu 05.04.2024r. uczniowie klas maturalnych pod opieką ks. Dominika Majchrowicz, Pani Anny Kałamuckiej,  Pana Grzegorza Pietrykowskiego i Pani Barbary Ślemp uczestniczyli w niezwykle pouczającej pielgrzymce - wycieczce do Częstochowy oraz Oświęcimia. Pierwszym punktem naszej podróży było zwiedzanie Jasnej Góry w Częstochowie, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć słynną ikonę Matki Bożej Częstochowskiej oraz poznać bogatą historię tego miejsca. Uczestnictwo we mszy świętej było dla wielu z nas momentem refleksji i duchowego wyciszenia.

Następnie udaliśmy się do Oświęcimia, gdzie zwiedziliśmy teren byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz - Birkenau. Było to doświadczenie głęboko poruszające, które skłoniło nas do przemyśleń na temat historii i ludzkiej okrucieństwa. Przewodnik z ogromną wiedzą i szacunkiem oprowadził nas po obozie, dzieląc się historiami osób, które tam przebywały. Podsumowując, wycieczka ta była nie tylko lekcją historii, ale także ważnym doświadczeniem, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

8 kwietnia 2024 r.

Program profilaktyczny „Zło dobrem zwyciężaj”  dla uczniów klas pierwszych i drugich.

 

W dniu 8 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbyło się spotkanie w formie spektaklu słowno-muzycznego w ramach programu profilaktycznego „Zło dobrem zwyciężaj”. Spotkanie poprowadził Pan Krzysztof Niedźwiecki – polski gitarzysta, wokalista, autor i kompozytor piosenek.

 W programie profilaktycznym uczestniczyli uczniowie klas pierwszych oraz drugich. Prowadzący poprzez słowo oraz muzykę starał się przybliżyć uczniom tematykę związaną z uzależnieniami i zagrożeniami płynącymi z używania środków psychoaktywnych. Zwrócił również uwagę na to, jak ważne w życiu człowieka jest dokonywanie mądrych wyborów.  Program profilaktyczny został sfinansowany przez  Miejską  Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dynowie.      galeria zdjęć ..>>

 

NABÓR ELEKTRONICZNY DO KLAS PIERWSZYCH SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH POWIATU RZESZOWSKIEGO

na rok szkolny 2024/2025

5 kwietnia 2024 r.

 Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego konkursu „ Leśne Żywioły” .

 

 Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie w ramach obchodów 100 – lecia Lasów Państwowych w Polsce jest organizatorem konkursu wiedzy pod hasłem „Leśne żywioły”. Tematyka konkursu obejmuje i poszerza wiedzę z zakresu treści podstaw programowych biologii oraz wiadomości związanych z szeroko pojętą ekologią, ochroną i kształtowaniem środowiska przyrodniczego, zawartych w treściach nauczania innych przedmiotów szkół ponadpodstawowych, zwłaszcza geografii, chemii i fizyki, a także bezpieczeństwo i zdrowie publiczne. Po przeprowadzeniu etapu szkolnego i sprawdzeniu wyników przez komisję konkursową z RDLP w Krośnie, okazało się, że do etapu wojewódzkiego  konkursu „Leśne  Żywioły” zakwalifikowały się cztery nasze uczennice: Sylwia Dudek z kl. 2TH, Aleksandra Gierula  i Weronika Zielińska z kl. 4THL oraz Anna Gierula z kl. 2TL. Na szczególną uwagę zasługuje wynik Sylwii Dudek, która  osiągnęła 57 punktów na 60 możliwych, oraz wraz z Aleksandrą Gierulą i Weroniką Zielińską otrzymała nagrodę za najwyższe wynik w Nadleśnictwie Dynów. Finał wojewódzki odbędzie się 19 kwietnia 2024r. w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Uczennicom życzymy wytrwałości  w przygotowaniach oraz sukcesów końcowych. Uczniów do konkursu przygotował Pan Paweł Siwulec.

5 kwietnia 2024 r.

Drużynowe Biegi Przełajowe w ramach Licealiady w Dynowie

 

05.04.2024r. w Dynowie odbyły się Drużynowe Biegi Przełajowe w ramach Licealiady. Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego reprezentowały drużyny zarówno dziewcząt jak i chłopców pod opieką  Pana Tomasza Chrapka i Pana Marka Paściaka. Drużyna dziewcząt uplasowała się na III miejscu, występując w składzie: Wiktoria Bujdasz, Iwona Czajkowska, Kinga Czerkies, Roksana Skrabut, Aleksandra Niedzielska, Faustyna Martowicz, Sylwia Dudek. Chłopcy zaś wygrali rywalizację i tym samym awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się dnia 10.04.2024r. w Kolbuszowej. Skład drużyny chłopców: Bartosz Chrapek, Radosław Domin, Maciej Sarnicki, Filip Goleś, Krzysztof Pustelnik, Franciszek Drewniak, Maciej Warchoł, Bartłomiej Duda.   Młodzieży i opiekunom serdecznie gratulujemy

 

4 kwietnia 2024 r.

 Kamil Mioduchowski z klasy 2TI zdobywcą III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie na Projekt Komiksu "Mówiące Obrazki".

 

Uczeń, Kamil Mioduchowski z klasy 2TI, osiągnął wyjątkowy sukces, zdobywając III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Projekt Komiksu "Mówiące Obrazki". Jego praca, zatytułowana "Eko-przyjaciele: misja dla bioróżnorodności", wyróżniła się spośród wielu nadesłanych projektów od uczniów szkół średnich z całej Polski. Zachęcamy do zapoznania się z wyróżnionymi pracami konkursowymi, które dostępne są pod adresem:

 https://www.canva.com/design/DAGApkAw4vY/4lqR3_fVYsit9EvigXLQZA/view. Konkurs "Mówiące Obrazki" został zorganizowany z myślą o realizacji kilku ważnych celów: Budzenie zainteresowania komiksem, rysunkiem oraz grafiką komputerową wśród dzieci i młodzieży. Rozwijanie umiejętności wyrażania własnych emocji za pomocą twórczości literackiej i artystycznej. Stymulowanie kreatywnego myślenia. Promowanie poprawnej polszczyzny i kultury języka, ze szczególnym naciskiem na piękno słowa pisanego. Umożliwienie wymiany doświadczeń pomiędzy młodymi twórcami oraz ich opiekunami.Propagowanie edukacji regionalnej i zachęcanie do używania gwary śląskiej. Prezentacja i promocja talentów oraz umiejętności uczniów naszej szkoły. Uroczyste podsumowanie konkursu miało miejsce na Platformie Teams, gdzie wraz z opiekunem i mentorem Kamila, nauczycielem informatyki Wojciechem Hamerlą, mieli zaszczyt uczestniczyć w wydarzeniu.

4 kwietnia 2024 r.

       W dniu 4 kwietnia 2024 r. w sali kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyła się 64.- ostatnia Sesja Rady Powiatu Rzeszowskiego, poświęcona podsumowaniu ponad pięcioletniej działalności (5 lat i 6 m-cy) oraz podziękowaniu za dotychczasową pracę. Pierwsze posiedzenie Rady Powiatu tej kadencji, odbyło się 23 października 2018 roku, a radni podczas 64. sesji przyjęli 517 uchwał, w tym 8 sesji Rady Powiatu odbyło się zdalnie. W roku 2023 doszło do zmiany na stanowisku starosty p. Józefa Jodłowskiego, który wybrany został senatorem, a zastąpił Go dotychczasowy wicestarosta p. Marek Sitarz.

      W sesji brali udział zaproszeni goście, m.in. były Starosta Rzeszowski, obecnie senator p.Józef Jodłowski, przedstawiciele samorządów gminnych powiatu, szefowie służb mundurowych i dyrektorzy jednostek podległych samorządowi powiatowemu. Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie reprezentowała dyrektor – p. Halina Cygan, która także w imieniu dyrektorów jednostek oświatowych złożyła gratulacje i podziękowania, byłemu i obecnemu Staroście, Przewodniczącemu Rady Powiatu i Radnym, za dobra współpracę i troskę o powiatowe szkoły.

  

2 kwietnia 2024 r.

MARZEC 2024 r.

 4.03.2024 r. - 29.03.2024 r.  -  praktyka zawodowa – kl. 3TI i 3THL

 

12.03.2024 r.wtorek    - rada pedagogiczna-wyniki nauczania i  zachowania za połowę II półrocza w kl. V i egz. próbnych zaw. w kl. III i IV

do 18.03.2024 r.poniedziałek  - propozycja ocen rocznych w klasach maturalnych

19.03.2024 r.wtorek    - informacja do rodziców o przewidywanych ocenach na koniec roku szkolnego w klasach maturalnych

19.03.2024 r.wtorek    - spotkanie z rodzicami (klasy maturalne) wg oddzielnego harmonogramu

                                                                                28.03.2024 r.  -  2.04.2024 r.- wiosenna przerwa świąteczna

                    

Śp.Teresa Kaszycka pracowała w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Dynowie i także w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie (po zmianie nazwy w roku 1990), w administracji jako sekretarka szkoły. Była osobą cichą, spokojną, bardzo pracowitą i uczynną. Na emeryturę przeszła w roku 1992.

"Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie , a Światłość Wiekuista niechaj Jej świeci na wieki wieków. Amen".

(Pogrzeb w Bachórzu 2.04.2024, o godz. 13.30)

27 marca 2024 r.

Wyjazd studyjny do Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Jarosławiu.

W dniu 27.03.2024r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie wzięli udział  w Dniu Otwartym Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Jarosławiu. Dzień Otwarty był niepowtarzalną okazją, by zwiedzić uczelnię, zobaczyć laboratoria, wypróbować sprzęt, zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz porozmawiać ze studentami czy wykładowcami. Podczas „Dnia Otwartego” uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę o uczelni, poczuć wyjątkowy klimat Kampusu i być może podjąć ostateczną decyzję o dalszej ścieżce kształcenia.  W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas:  5TPSa (technik pojazdów samochodowych),  5THLa  (technik logistyk, technik handlowiec), 5TIa (technik informatyk). Uczniowie podczas udziału w Dniach Otwartych PANS w Jarosławiu  przebywali pod opieką  p. Anny Fary.                                 

25 marca 2024 r.

Zajęcia z programowania obrabiarek sterowanych numerycznie CNC.

W dniu 25 marca 2024r. uczniowie z klasy 5TIa uczestniczyli w zajęciach związanych z programowaniem obrabiarek sterowanych numerycznie CNC. Zajęcia prowadził Pan Wiesław Łoza z firmy CNC Modern, zajmującej się szkoleniem operatorów i programistów CNC. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi operacjami wykonywanymi na panelu sterowniczym tokarki CNC, samodzielnie wykonali program w symulatorze Sinutrain dla języka Sinumerik, a następnie przenieśli program na obrabiarkę i wytoczyli zaprogramowany wałek.

Dzięki uczestnictwu w zajęciach uczniowie otrzymali informacje na temat lokalnego rynku pracy w sektorze obrabiarek CNC, zapoznali się z obsługą tokarki CNC z oprogramowaniem Sinumerik co daje im zdecydowanie lepszy start w procesie rekrutacji do pracy na stanowisko operatora maszyn CNC lub podjęcia nauki na studiach wyższych na kierunkach technicznych i nie tylko. 

22 marca 2024 r.

WYJAZD INTEGRACYJNY KLASY 4TI DO KINA.

  

   W dniu 22 marca 2024 roku uczniowie klasy 4TI (5 – letnie technikum w zawodzie technik informatyk w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie) wraz z opiekunkami – Panią Bogusławą Pinkowicz i Panią Katarzyną Stpiczyńską wyjechali na jednodniową wycieczkę do Rzeszowa, do Multikina w Galerii Millenium Hall na projekcję filmu pt. „Budda. Dzieciak’98”.  Ten obraz to emocjonująca i wypełniona pasją do motoryzacji „przejażdżka” przez życiowe trudności, osiągnięcia i działalność jednego z najpopularniejszych aktualnie polskich influencerów Kamila Labuddy znanego w Internecie jako "BUDDA". To film o tym, jak skutecznie tworzyć w Internecie i jak zarabiać w social mediach. Budda opowiada o blaskach i cieniach aktywności w sieci. Zdradza, jakich błędów nie popełniać i czego unikać.Dziś każde z kont Kamila na Instagramie i Youtube’ie śledzi ponad 2 miliony osób. Zabawa lifestylem oraz motoryzacją w bardzo szerokim spektrum doprowadziła do nagrań w różnych zakątkach świata. Ekipa najlepszych ujęć szukała m. in. w Czarnobylu, a także w Stanach Zjednoczonych, Rumunii czy Bośni i Hercegowinie. To niezwykle inspirująca, uniwersalna opowieść o sile charakteru, determinacji w spełnianiu marzeń, ale i ogromnym potencjale branży YouTube oraz możliwościach, które są w niej ukryte. Film bardzo zaciekawił młodzież, o czym świadczyły szczere brawa po jego projekcji. Dziękujemy serdecznie Dyrekcji szkoły za umożliwienie realizacji wyjazdu.

21 marca 2024 r.

Udział uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie w szkoleniu „Gra miejska jako forma rozrywki i edukacji”w ramach projektu „Blisko biblioteki, daleko od nudy!”.

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 "

 21.03. 2024 r. grupa 16 uczniów z klas: 4TPS, 2TL, 2TI i 2TH uczestniczyła w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dynowie w szkoleniu: „Gra miejska jako forma rozrywki i edukacji”. Najpierw uczestnicy wysłuchali ciekawego wykładu wygłoszonego przez Pana Karola Baranowskiego, a następnie sami wzięli udział w grze bibliotecznej związanej z osobą Adama Mickiewicza. Ostatnim elementem spotkania był spacer po Dynowie związany z propozycjami do stworzenia gry miejskiej w Dynowie.   Bardzo dziękujemy Pani Grażynie Paździorny, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dynowie, która po raz kolejny zaprosiła uczniów i nauczycieli naszej szkoły do działań w ramach projektu „Blisko biblioteki, daleko od nudy!”.

Dziękujemy serdecznie Pani Dyrektor Halinie Cygan za umożliwienie udziału w tej odmiennej i bardzo ciekawej formie zajęć. Opiekunką podczas zajęć była Pani Katarzyna Stpiczyńska.

21 marca 2024 r.

Wyniki XXIV edycji Wojewódzkiego Konkursu  „Podkarpacka Tęcza” pod hasłem „LEGENDY PODKARPACIA -

 ludzie, miejsca i historia”.

 Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie jest organizatorem już XXIV edycji Wojewódzkiego Konkursu „Podkarpacka Tęcza” pod hasłem „Legendy Podkarpacia – ludzie, miejsca, historia”.

Patronat nad konkursem sprawują:

Marszałek Województwa Podkarpackiego, Starosta Rzeszowski, Rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu, Burmistrz Miasta Dynów, Wójt Gminy Dynów, Podkarpacki Kurator Oświaty, Muzeum Archidiecezjalne im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Przemyślu, Muzeum Etnograficzne im. Franciszka Kotuli w Rzeszowie, Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, Radio FARA – Rozgłośnia Archidiecezji Przemyskiej, Via – Katolickie Radio Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów S.A., Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, Nadleśnictwo Dynów, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Komendant Miejski Policji w Rzeszowie, Przedsiębiorstwo Produkcji Kruszywa i Usług Geologicznych „Kruszgeo SA”, Brzozowiana – portal regionu brzozowskiego na Podkarpaciu, Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Regionu Dynowskiego Towarzystwo Przyjaciół Dynowa, „SZiK” z Tyczyna, Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Dynowie, Miejska Biblioteka Publiczna w Dynowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie.  

 

Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach: plastycznej, fotograficznej i multimedialnej oraz w dwóch grupach wiekowych (szkoła podstawowa i szkoła ponadpodstawowa). W dniu 21 marca 2024 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbyły się obrady jury, oceniającego prace w kategorii multimedialnej. Warunkiem udziału w kategorii multimedialnej było przygotowanie prezentacji na jeden z trzech tematów:

1. „Cudowne, niesamowite i legendarne miejsca” (temat odnosi się do miejsca lub miejsc, z których powstaniem wiążą lub wiąże się jakaś historia, legenda np. tajemnicze źródełko o uzdrawiającej mocy, błędny kamień i inne).

2. „Ludzie - legendy. Ich historie i pasje” (uczestnik przedstawia osobę lub ludzi, których działalność społeczna, artystyczna, sportowa, polityczna, historia życia oraz pasje, hobby wpłynęły na rozsławienie Podkarpacia, mogą to być również wynalazcy, naukowcy itp. - np. Ignacy Łukasiewicz i inne).

3. „Historia, która wydarzyła się naprawdę(zadaniem uczestnika jest odniesienie się do wydarzenia z przeszłości lub współczesności, z którym wiąże się jakaś intrygująca, niesamowita historia, ważne wydarzenie, które miało miejsce na Podkarpaciu np. wizyta prezydenta Ignacego Mościckiego we wsi Wydrna, odkryte na Podkarpaciu skarby kultury materialnej i niematerialnej i inne ).

Do konkursu można było zgłosić tylko 1 prezentację na jeden z wybranych tematów (w dowolnej aplikacji do tworzenia prezentacji), przygotowaną przez 1 osobę. Uczestnik sam decydował o jej formie (np. relacja, przewodnik, pamiętnik i in.).

 

Laureatów XXIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Podkarpacka Tęcza pod hasłem: zapraszamy na uroczystą galę konkursową w dniu 18.04.2024r. na godz. 10.00 do sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

Nagrody dla wszystkich nagrodzonych zostały ufundowane przez: Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Przedsiębiorstwo Produkcji Kruszywa i Usług Geologicznych KRUSZGEO SA w Rzeszowie, Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Przemyślu, Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie, Nadleśnictwo Dynów, Bank Spółdzielczy w Dynowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie, Burmistrza Miasta Dynowa, Wójta Gminy Dynów, Firmę „SziK” z Tyczyna, Firmę „Hurt – Papier” z Rzeszowa, Miejską Bibliotekę Publiczną w Dynowie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Dynowie.

 

W dniu 21 marca 2024 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbyły się obrady jury, oceniającego prace w kategorii fotograficznej. Warunkiem udziału w kategorii fotograficznej było przygotowanie samodzielnie 1 zdjęcia (barwne lub czarno – białe), miejsca owianego tajemnicą, legendą, z którym wiąże się jakaś historia prawdziwa lub tkwiąca w świadomości zbiorowej (np. “Prządki” i inne). Format zdjęć : 20x30 cm (A4). 

Prace konkursowe (70), oceniali jurorzy w następującym składzie: Pani Joanna Nieroda - Dyrektor Wydziału Parku Naukowo – Technologicznego i Promocji Starostwa Powiatowego w Rzeszowie, Pan Łukasz Domin  - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Dynowie i Pani Agnieszka Żuk – Marut z Firmy „Hurt – Papier” z Rzeszowa.

Jury dokonało oceny według następujących kryteriów: - zgodność z tematem konkursu,- ciekawe rozwiązania i ujęcie tematu,

- oryginalność i estetyka pracy,- technika wykonania.

 

                                                         Kategoria multimedialna

 

Jury w składzie: Pani Małgorzata Kopczak – specjalista SL ds. edukacji i promocji w Nadleśnictwie Dynów, Pani Monika Zając – Czerkies – główny instruktor i animator kultury w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, Pan Adam Kus – Kierownik Działu Multimedialnych technik upowszechniania kultury Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, Pan Jan Kądziołka Kierownik Biura Handlowego, Z-ca Dyrektora ds. Handlowych Przedsiębiorstwa Produkcji Kruszywa i Usług Geologicznych KRUSZGEO SA w Rzeszowie, dokonało oceny według następujących kryteriów: - oryginalność witryny, - zawartość merytoryczna,- ciekawe ujęcie tematu,- szata graficzna, efekt wizualny,- celowe, przemyślane rozwiązania techniczne..

 

                                                                                          Wyniki konkursu:

I miejsceGrzegorz Bieńczak   - Zespół Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki w Brzozowie.

I miejsceEliza Tyka                 - Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

I miejsce Oliwia Kimak            – Zespół Szkół im. Ks. Prałata Stanisława Sudoła w Dzikowcu.

 

II miejsceWeronika Banat      -  Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej w  Błażowej.

II miejsce - Weronika Zielińska - Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

II miejsce – Sandra Kozioł          – Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Grzegorzówce.

III miejsce - Łukasz Makarski     - Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

III miejsceWiktor Gurgacz      - Zespół Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki w Brzozowie.

III miejsceMichalina Salach    – Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie.

  

Wyróżnienia:

Aleksandra Gierula                    - Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

Gabriela Konefał                        - Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie.

Oliwia Wiśniowska                     – Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.

 

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym oraz ich opiekunom już teraz serdecznie gratulujemy i zapraszamy na galę konkursową!!!

 Kategoria fotograficzna

Wyniki konkursu:

Szkoła podstawowa  Klasy VI – VIII

I miejsce   – Michał Gwóźdź – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie.

I miejsce   – Gabriel Wasiuta – Szkoła Podstawowa im. prof. Kazimierza Sucheckiego w Wylewie.

II miejsce  – Aleksandra Kruczek - Zespół Szkół, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Króla Wład.Jagiełły i Anny Jenke  w  Błażowej.

II miejsce  – Miłosz Czupa – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Brzyskach.

III miejsce Róża Kozak – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim.

III miejsceKatarzyna Sowa – Szkoła Podstawowa im. Ojca św. Jana Pawła II w Baryczy.

 

Wyróżnienia:

Karol Ryglewicz – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim.

Dorota Łaska      - Zespół Szkolno – Przedszkolny w Brzyskach.

Szkoła ponadpodstawowa

I miejsce               – Wiktor Bieńko Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

I miejsce               - Kamil Mioduchowski - Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

I miejsce               - Karol Freus - Zespół Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki w Brzozowie.

II miejsce              – Rafał Piersiak - Zespół Szkół w Sokołowie Małopolskim.

II miejsce              - Faustyna Martowicz - Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

II miejsce              – Martyna Kopacka –Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.

III miejsce             – Nikola Bielec - Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

III miejsce             – Weronika Zielińska - Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

III miejsce             – Alicja Kowal - Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

 

Wyróżnienia:

Anna Gierula         – Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

Mateusz Łaski        – Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle.

Magdalena Sieńko – Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

 

Kategoria plastyczna

 

W dniu 25 marca 2024 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbyły się obrady jury, oceniającego prace w kategorii plastycznej. Warunkiem udziału było samodzielne wykonanie ilustracji do dowolnej legendy związanej z Podkarpaciem inspirowanej podaniem, opowieścią ludową itp. (np. corrida w Dynowie, Diabeł Łańcucki i inne) . Z całego Podkarpacia na konkurs  w tej kategorii wpłynęło 330 prac!

 

Prace konkursowe w I grupie wiekowej: szkoła podstawowa (kl. I – IV) oceniali jurorzy w następującym składzie: Anna Bielańska z Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, Pani Agnieszka Karnas z Gminnej Biblioteki Publicznej w Dynowie z siedzibą w Bachórzu oraz Pani Jolanta Pyś – Miklasz  - właścicielka „Galerii na Zabramie” w Dynowie.

 

SZKOŁA PODSTAWOWA    Klasy I – IV

             Wyniki konkursu:

I miejsce   Emilia Zając            – Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Sikorskiego w Hyżnem

I miejsce   – Krzysztof Warchoła – Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Radochońskiego z Oddziałem Przedszkolnym w Wierzbnej.

II miejsce  – Maja Kubal              - Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Radochońskiego z Oddziałem Przedszkolnym w Wierzbnej.

II miejsce  - Karolina Wasiuta     - Szkoła Podstawowa im. prof. Kazimierza Sucheckiego w Wylewie.

III miejsce – Julia Kołacz             – Zespół Szkół w Malawie.

III miejsce – Martyna Ślemp        – Szkoła Podstawowa im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Dylągówce.

 

                                                                                    Wyróżnienia:

Lena Baran                            – Szkoła Podstawowa im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Dylągówce.

Izabela Wrotniak                   – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie.

Aleksandra Smaroń                – Szkoła Podstawowa w Bachórzu.

Aleksandra Szkoła                 – Szkoła Podstawowa Nr 1 im.  Komisji Edukacji Narodowej  w Pruchniku.

Wiktoria Cag                          – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kąkolówce.

Aleksandra Flak                     - Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Radochońskiego z Oddziałem Przedszkolnym w Wierzbnej.

Aleksandra Mularz                 – Szkoła Podstawowa im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Dylągówce.

Zuzanna Kłeczek – Kamińska – Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lecce.

Marcin Gliwa                         – Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Futomie.

Maja Sosa                              – Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Babicach

 

Natomiast prace konkursowe  w II grupie wiekowej: szkoła podstawowa (kl. V – VIII)  i  w III grupie wiekowej: szkoła ponadpodstawowa oceniali jurorzy w następującym składzie: Pani Dorota Kwoka – poetka, recytatorka, malarka, animatorka kultury, redaktorka miesięcznika „Nasz Dom – Rzeszów”, Pani Grażyna Paździorny – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dynowie, Pan Janusz Miklasz  - właściciel „Galerii na Zabramie” w Dynowie. 

 

                        Wyniki konkursu:

I miejsce   – Patrycja Czop        – Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Chałupkach Dębniańskich.

I miejsce   – Gabriela Budnik     - Zespół Szkół i Placówek w Manasterzu.

II miejsce  – Anna Bułdys           – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie.

II miejsce  – Zuzanna Gierula    – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie.

III miejsceZuzanna Rokicka   - Zespół Szkolno – Przedszkolny  w Dubiecku.

III miejsce - Wiktoria Szajnik    – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie.

 

Wyróżnienia:

Hanna Okła             – Niepubliczna Szkoła Podstawowa „NIEBIESKA 21” w Krośnie.

Michalina Lambora – Szkoła Podstawowa im. Mikołaja  Kopernika w Kramarzówce.

Hanna Bednarz       – Szkoła Podstawowa im. mjra Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Birczy.

Zuzanna Drewniak - Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hłudnie.

Julia Słaby              – Szkoła Podstawowa w Bachórzu.

Gloria Rebizak        – Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Fredry w Nozdrzcu.

Krzysztof Kolano    - Szkoła Podstawowa w Dylągowej.

Dominik Cisło          – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim.

Marlena Kłak          - Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hłudnie.

Michał Malmuk       – Szkoła Podstawowa im. Ignacego Łukasiewicza w Jodłówce.

 

SZKOŁA PODSTAWOWA   -   Klasy V – VIII

              Wyniki konkursu:

I miejsce    – Patrycja Czop      – Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Chałupkach Dębniańskich.

I miejsce    – Gabriela Budnik   - Zespół Szkół i Placówek w Manasterzu.

II miejsce   – Anna Bułdys         – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie.

II miejsce   – Zuzanna Gierula   – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie.

III miejsce  – Zuzanna Rokicka  - Zespół Szkolno – Przedszkolny  w Dubiecku.

III miejsce  - Wiktoria Szajnik   – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie.

 

Wyróżnienia:

Hanna Okła             – Niepubliczna Szkoła Podstawowa „NIEBIESKA 21” w Krośnie.

Michalina Lambora – Szkoła Podstawowa im. Mikołaja  Kopernika w Kramarzówce.

Hanna Bednarz       – Szkoła Podstawowa im. mjra Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Birczy.

Zuzanna Drewniak  - Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hłudnie.

Maja Maj                 – Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Chałupkach Dębniańskich.

Julia Słaby              – Szkoła Podstawowa w Bachórzu.

Gloria Rebizak        – Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Fredry w Nozdrzcu.

Krzysztof Kolano    - Szkoła Podstawowa w Dylągowej.

Filip Mielech           - Szkoła Podstawowa im. Ks. Stanisława Kołodzieja w Kobylanach.

Dominik Cisło          – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim.

Marlena Kłak           - Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hłudnie.

Michał Malmuk        – Szkoła Podstawowa im. Ignacego Łukasiewicza w Jodłówce.

 

SZKOŁA PONADPODSTAWOWA 

                                  Wyniki konkursu:

I miejsce   – Patryk Kopacz      – Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

I miejsce   – Alicja Kowal         – Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

II miejsce  – Martyna Kopacka - Liceum Ogólnokształcące im. Komisji  Edukacji Narodowej w Dynowie.

II miejsce  - Julia Pikor            – Zespół Szkół w Sokołowie Małopolskim.

III miejsce – Franciszek Mikoś  - Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

III miejsce – Krystian Kudła      - Liceum Ogólnokształcące im. Komisji  Edukacji Narodowej w Dynowie.

 

Wyróżnienia:

Karolina Kowalik  - I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.

Patrycja Gierlach - Liceum Ogólnokształcące im. Komisji  Edukacji Narodowej w Dynowie.

 

 

Jurorzy oceniali prace, m.in. według następujących kryteriów: ciekawe rozwiązania plastyczne,  oryginalność pracy, zdolności plastyczne. Nagrody dla wszystkich nagrodzonych zostały ufundowane przez: Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Przedsiębiorstwo Produkcji Kruszywa i Usług

21 marca 2024 r.

Udział uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie w szkoleniu „Gra miejska jako forma rozrywki i edukacji”w ramach projektu „Blisko biblioteki, daleko od nudy!”.

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 "

 21.03. 2024 r. grupa 16 uczniów z klas: 4TPS, 2TL, 2TI i 2TH uczestniczyła w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dynowie w szkoleniu: „Gra miejska jako forma rozrywki i edukacji”. Najpierw uczestnicy wysłuchali ciekawego wykładu wygłoszonego przez Pana Karola Baranowskiego, a następnie sami wzięli udział w grze bibliotecznej związanej z osobą Adama Mickiewicza. Ostatnim elementem spotkania był spacer po Dynowie związany z propozycjami do stworzenia gry miejskiej w Dynowie.   Bardzo dziękujemy Pani Grażynie Paździorny, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dynowie, która po raz kolejny zaprosiła uczniów i nauczycieli naszej szkoły do działań w ramach projektu „Blisko biblioteki, daleko od nudy!”.

Dziękujemy serdecznie Pani Dyrektor Halinie Cygan za umożliwienie udziału w tej odmiennej i bardzo ciekawej formie zajęć. Opiekunką podczas zajęć była Pani Katarzyna Stpiczyńska.

21 marca 2024 r.

„Każdy gest dobroci, nawet najdrobniejszy…

Charytatywny kiermasz wielkanocny dla Wiktorii                                                zmienia świat, czyjś świat”

        Szkolne Koło Caritas i Samorząd Uczniowski zorganizowali w dniu 21 marca 2024r. charytatywny kiermasz słodkości, z którego dochód został przeznaczony dla chorującej na SMA małej dziewczynki z Nowego Sącza.Na stole przygotowanym przez młodych wolontariuszy z Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie nie zabrakło wielkanocnych babeczek, czekoladowych pisanek, króliczków, pawich oczek, ciasteczek i innych smakołyków. Organizatorzy kiermaszu dziękują tym wszystkim, którzy okazali serce i przyłączyli się do naszej akcji. Wiktorii i jej Rodzinie życzymy dużo zdrowia i sił w walce z chorobą. Niech nadchodzące Święta Zmartwychwstania Pańskiego przyniosą radość, nadzieję i miłość.                                              Opiekunowie SKC i SU

21 marca 2024 r.

 Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR

Dnia 21 marca 2024 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego został przeprowadzony międzynarodowy konkurs „KANGUR MATEMATYCZNY 2024″, którego organizatorem było jak co roku Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauki Matematycznej z Torunia. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został rozpropagowany w latach 80 XX wieku - to najbardziej znane wydarzenie matematyczne na świecie.

Głównym celem konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów. „KANGUR” w niezawodny sposób integruje młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania. Stwarza możliwość przeżycia pięknej przygody z matematyką. Konkurs miał na celu praktyczne sprawdzenie posiadanych wiadomości i umiejętności logicznego myślenia podczas rozwiązywania testu zawierającego 30 zadań po 10 za 3, 4 i 5 punktów. Uczestnicy przez 75 minut zmagali się z pytaniami o zróżnicowanym stopniu trudności. W konkursie wzięło udział 16 uczniów naszej szkoły – w kategorii JUNIOR - 7, w kategorii STUDENT 9 osób. Każdy z uczestników konkursu otrzymał tangram chiński. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali: Pani Renata Mazur, Pani Barbara Ślemp oraz Pan Piotr Zdeb. Szkolnym koordynatorem konkursu jest Pani Natalia Chyłek. Uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy zaangażowania. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

20 marca 2024 r.

XIX Powiatowy Konkurs Języków Obcych dla uczniów szkół ponadpodstawowych Powiatu Rzeszowskiego -

język angielski i niemiecki.

 W dniu 20.03.2024 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Dynowie odbył się XIX Powiatowy Konkurs Języków Obcych dla uczniów szkół ponadpodstawowych Powiatu Rzeszowskiego z języka angielskiego i niemieckiego. W konkursie wzięli udział także uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego podczas szkolnych eliminacji. Byli to Radosław Weselak z klasy 1TI, Eliza Tyka, Maciej Motowidło, Marcel Kic z klasy 2TL, Adam Kwasiżur z klasy 2TI oraz Jakub Piróg z klasy 5TIa w kategorii język angielski. Miło nam poinformować, że Maciej Motowidło otrzymał wyróżnienie. Uczestnikami w konkursie z języka niemieckiego byli: Eliza Tyka i Anna Gierula z klasy 2TL, Aleksandra Gierula z 4THL, Michał Rachwał z 4TI oraz Mateusz Hadam i Jakub Chromiak z klasy 5TIa.Eliza Tyka po dogrywce zdobyła IV miejsce. Gratulujemy! Opiekunami były nauczycielki języka niemieckiego – Pani Agata Krupa i Pani Agnieszka Kędzierska oraz nauczycielki języka angielskiego Pani Karolina Prokop, Pani Magdalena Wolańska i Pani Kinga Ziaja.

Wszystkim naszym reprezentantom dziękujemy za zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

20 marca 2024 r.

Z wielkanocną wizytą w Domu Pogodnej Starości im. św. Brata Alberta w Dynowie.

W dniu 20.03.2024r. członkowie Szkolnego Koła Caritas z Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie: Kamil Mioduchowski, Piotr Nowak, Renata Tomoń i Patrycja Śliwa pod opieką ks. Dominika Majchrowicza i Pani Karoliny Bal gościli w Domu Pogodnej Starości im. św. Brata Alberta w Dynowie. Uczniowie z naszej szkoły wręczyli pensjonariuszom, oraz wszystkim pracownikom własnoręcznie przygotowane świąteczne upominki, złożyli serdeczne życzenia jako dar serca. Miła i ciepła atmosfera wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Dziękujemy Pani Dyrektor Halinie Cygan za umożliwienie uczniom udziału w tym wydarzeniu, a Kierownikowi Domu Pogodnej Starości im. św. Brata Alberta w Dynowie Panu Adamowi Sochackiemu, za ciepłe przyjęcie.

15 marca 2024 r.

Konkurs „TURBOLANDESKUNDE – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”

dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

W dniu 15.03.2024r. odbył się w naszej szkole I etap ogólnopolskiego konkursu „TURBOLANDESKUNDE – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego” dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Jest to IX edycja 2023/2024 konkursu – „Turbolandeskunde – die Schweiz. Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Konkurs odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie.

Celami konkursu są m.in. rozbudzanie i pogłębianie zainteresowania krajami niemieckojęzycznymi, propagowanie wychowania proeuropejskiego, rozbudzanie otwartości na inne kultury, krzewienie ducha tolerancji i szacunku wśród uczniów, doskonalenie umiejętności wykorzystywania technologii komputerowej i informacyjnej do poszerzania i prezentacji własnej wiedzy, rozwijanie kapitału społecznego młodych ludzi, doskonalenie umiejętności prezentacji własnych osiągnięć i współpracy w grupie, przygotowanie uczniów do dalszego kształcenia językowego, przyzwyczajanie uczniów do sprawdzania swojej wiedzy i umiejętności poprzez udział w konkursach. Uczniowie (12 osób) rozwiązywali w grupach trzyosobowych test, który zawierał pytania zamknięte oraz otwarte na temat m.in. geografii, historii,  gospodarki, kultury oraz realiów krajów niemieckiego obszaru językowego. W roku szkolnym  2023/2024 pytania dotyczyły Szwajcarii. Zwycięska drużyna przechodzi do następnego etapu, który odbędzie się w kwietniu. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za podjęcie wyzwania i życzymy powodzenia!

Organizatorem etapu szkolnego byli nauczyciele języka niemieckiego: p. Agata Krupa i p. Agnieszka Kędzierska.

15 marca 2024 r.

Noc chemików w Akademii Tarnowskiej.

W dniu 15 marca 2024 roku w Akademii Tarnowskiej na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym, Katedra Chemii zorganizowała „Noc Chemików”. Wydarzenie przyciągnęło wielu uczniów szkół średnich. Również uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie: Anna Gierula - kl.2TL, Gabriela Bielec i Zofia Malinowska – kl.3THL oraz Mateusz Kociuba – kl.2a pod opieką p. Pawła Siwulca, wzięli udział w tym naukowym wydarzeniu. W trakcie kilku godzin samodzielnie mogli wykonać kilkanaście doświadczeń chemicznych, dzięki którym w przystępny sposób byli w stanie zrozumieć materiał omawiany na lekcjach chemii. Możliwość samodzielnego wykonania doświadczeń chemicznych była niecodzienną atrakcją dla naszych uczniów, napełniają ich ogromną fascynacją oraz radością z możliwości obserwowania zmian zachodzących w probówkach. Dzięki takim wydarzeniom uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania oraz poznawać różne drogi kształcenia po ukończeniu szkoły średniej.

13 marca 2024 r.

 Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Parlamencie Polskim.

 

W dniu 13 marca 2024 r. na zaproszenie Pani Poseł Ewy Leniart uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Sejmu i Senatu RP w Warszawie.

To wyjątkowe dla naszej szkoły wyróżnienie było jednocześnie atrakcyjnym wydarzeniem dla 48 uczniów uczących się w Technikum i Branżowej Szkole I Stopnia oraz czwórki opiekunów. Zwiedzanie polskiego Sejmu rozpoczęło się o godzinie 12 –tej. Na początku udaliśmy się na odprawę w Biurze Przepustek. Stamtąd przeszliśmy do głównych budynków sejmowych. Oprowadzaniem i upowszechnianiem wiedzy o Sejmie zajmuje się wyspecjalizowana jednostka Kancelarii Sejmu – Wszechnica Sejmowa. Przywitani przez panią Przewodnik i pod jej opieką udaliśmy się do najważniejszy pomieszczeń Polskiego Parlamentu. Pani Przewodnik w Sali Posiedzeń opowiedziała nam historię polskiego parlamentaryzmu, przypomniała zebranym jaką rolę pełni Marszałek Sejmu, co to są Kluby i Koła parlamentarne, czym zajmują się komisje sejmowe oraz jaką rolę pełni druga z Izb – Senat. Udaliśmy się także do pozostałych pomieszczeń sejmowych, które są dostępne dla zwiedzających. Obejrzeliśmy tablicę upamiętniającą posłów II Rzeczypospolitej, poległych podczas II wojny światowej, tablicę upamiętniającą parlamentarzystów, którzy zginęli w 2010 roku w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, gablotę z laskami marszałkowskimi oraz tablicę  poświęconą historycznej wizycie Papieża Polaka Jana Pawła II, która odbyła się w Sejmie 11 czerwca 1999r. Przeszliśmy także „korytarzem marszałkowskim”, upatrując znanych polityków. Na zakończenie naszej wizyty w Polskim Parlamencie zostaliśmy obdarowani przez Panią Przewodnik drobnymi pamiątkami. Następnie udaliśmy się do Restauracji Parlamentarnej, gdzie przygotowano dla nas obiad i słodki poczęstunek. olejnym ważnym punktem naszego pobytu w stolicy było odwiedzenie Grobu Nieznanego Żołnierza, obejrzenie odkopanych ruin Pałacu Saskiego oraz spacer po Placu Zamkowym. Nasza wycieczka była w całości sfinansowana przez Panią Poseł Ewę Leniart. Składamy Pani Poseł ogromne podziękowania za docenienie naszych uczniów i stworzenie nam - nauczycielom możliwości do kształtowania w nich uczuć obywatelskich. Słowa podziękowania składamy także Panu Krystianowy Pasternakowi – dyrektorowi Biura Poselskiego pani Ewy Leniart za pomoc w sprawach organizacyjnych.

Dziękujemy bardzo Pani Dyrektor Halinie Cygan za umożliwienie uczniom udziału w tym wydarzeniu. Dziękujemy także naszym opiekunom, p. Karolinie Bal, p. Wojciechowi Hamerli, p. Katarzynie Marcinek i p. Piotrowi Marcinkowi. Wróciliśmy z Warszawy bardzo późno, ale za to szczęśliwy i zadowoleni, że „środkowy” dzień tygodnia należał do naprawdę udanych, szkoda tylko, że trwał tak krótko.                                            Uczestnicy wycieczki                   galeria zdjęć ..>>

11 marca 2024 r.

IV miejsce drużyny Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie w Półfinale Wojewódzkim Licealiady w unihokeju chłopców.

  13 marca 2024r. w Żurawicy odbył się Półfinał Wojewódzki Licealiady w Unihokeju Chłopców. Nasza reprezentacja w składzie: Kamil Pyrcz - kl. 5TPSa, Seweryn Ostafiński – kl. 5TPSa, Franciszek Drewniak - kl. 1TL, Kacper Chrapek – kl. 3TI, Filip Goleś – kl. 2TL, Bartłomiej Duda – kl. 2TL, Łukasz Bachurski - kl. 2TL, Radosław Dziura - kl. 2TPS, Bartosz chrapek - kl. 2TI, Maciej Sarnicki – kl. 1a i Kacper Łach – kl. 1TL  zajęła IV miejsce i zakończyła przygodę z unihokejem w tym roku szkolnym. Opiekunem grupy był Pan Marek PaściakMłodzieży i opiekunowi serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku!!!

11 marca 2024 r.

Wyjazd integracyjny klasy 2TH do kina

 

W dniu 11 marca 2024 r. uczniowie klasy 2TH w Zespole Szkół Zawodowych  im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie wraz z opiekunami p. Agnieszką Smaroń i p. Karoliną Bal udali się do Multikina w Centrum Handlowym „Millenium Hall” w Rzeszowie na projekcję filmu pt: „Przeklęta woda”.

W filmie pokazana jest historia rodziny Wallerów, którzy przeprowadzają się do nowego domu z basenem w ogrodzie. Ray jest głową rodziny oraz byłym baseballistą, który musi zmagać się z poważną kontuzją, która wykluczyła go ze sportu. Lekarz zalecił mu wodną terapię, a przydomowy basen wydawał się stworzony do szybszego powrotu do zdrowia. Nowym domem zachwycona była również jego żona Eve, a także dzieci – Izzy i Elliot. Szybko jednak dochodzi do niepokojącego zdarzenia, w którym ginie kot Wallerów. Niedługo później na jaw wychodzą tajemnice domu, w tym zaginięcie małej dziewczynki poprzednich właścicieli domu. Cała rodzina podczas pływania w basenie doświadcza dziwnych zdarzeń, które dostarczają widzom dreszczyku emocji. Film jest przykładem kina grozy, a reżyser zdołał zbudować napięcie już od pierwszych scen, zaskakując momentami niepewności i strachu. Po seansie uczniowie udali się na obiad oraz zakupy, a następnie w dobrych humorach wrócili do Dynowa. Dziękujemy serdecznie Dyrekcji szkoły za umożliwienie realizacji wyjazdu.

11 marca 2024 r.

Wyjazd studyjny do Państwowej Akademii Nauk Stosowanych  w Przemyślu.

 

W dniu 11.03.2024r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie wzięli udział w „Dniu Warsztatów i Wykładów Otwartych Instytutu Nauk Technicznych Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu”.  Podczas wyjazdu uczniowie uczestniczyli w warsztatach i wykładach:    

·             „Projektowanie i programowanie 3D”.

·           „Obsługa maszyn sterowanych numerycznie CNC” .

·           „Inżynier logistyki – diagnostyka podzespołów oraz elementów mechatronicznych pojazdów.       Ponadto mieli okazję zwiedzania poszczególnych pracowni całego Instytutu. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas: 5TPSa (technik pojazdów samochodowych), 5THLa (technik logistyk, technik handlowiec), 5TIa (technik informatyk). Uczniowie podczas zwiedzania przebywali pod opieką p. Katarzyny Stpiczyńskiej  oraz p. Anny Fary.      

 

 

8 marca 2024 r.

Etap szkolny konkursu z biologii i chemii pod patronatem Centrum Edukacji Szkolnej „Galileo”.

W dniu 8 marca 2024r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbył się w etap szkolny konkursu z biologii i chemii pod patronatem Centrum Edukacji Szkolnej Galileo. W konkursie wzięły udział nasze uczennice: Sylwia Dudek  - kl. 2 TH, Anna Gierula  - kl. 2TL, Aleksandra Gierula i Weronika Zielińska  - kl. 4THL. Oba konkursy składały się z zestawów 26 pytań z zakresu całego materiału edukacyjnego, na szczególną uwagę zasługuję fakt iż uczennice z klasy drugiej podjęły się tego wyzwania pomimo, iż znaczna część pytań dotyczyła zakresu treści omawianych w klasach starszych. Pomimo tej sytuacji nie napotkały one większych problemów z udzielenie odpowiedzi.

Szkolnym koordynatorem tego wydarzenia był p. Paweł Siwulec. Oczekujemy w ze zniecierpliwieniem na wyniki, a uczestnika życzymy samych sukcesów.

8 marca 2024 r.

Etap szkolny konkursu z biologii i chemii pod patronatem Centrum Edukacji Szkolnej „Galileo”.

 

W dniu 8 marca 2024r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbył się w etap szkolny konkursu z biologii i chemii pod patronatem Centrum Edukacji Szkolnej Galileo. W konkursie wzięły udział nasze uczennice: Sylwia Dudek  - kl. 2 TH, Anna Gierula  - kl. 2TL, Aleksandra Gierula i Weronika Zielińska  - kl. 4THL. Oba konkursy składały się z zestawów 26 pytań z zakresu całego materiału edukacyjnego, na szczególną uwagę zasługuję fakt iż uczennice z klasy drugiej podjęły się tego wyzwania pomimo, iż znaczna część pytań dotyczyła zakresu treści omawianych w klasach starszych. Pomimo tej sytuacji nie napotkały one większych problemów z udzielenie odpowiedzi.

Szkolnym koordynatorem tego wydarzenia był p. Paweł Siwulec. Oczekujemy w ze zniecierpliwieniem na wyniki, a uczestnika życzymy samych sukcesów.

7 marca 2024 r.

Pedagogizacja rodziców uczniów klas pierwszych i drugich.

 W dniu 7 marca 2024r. w auli szkolnej odbyło się spotkanie dla rodziców uczniów klas pierwszych i drugich z zakresu odpowiedzialności prawnej osób nieletnich i cyberprzemocy, a także praw i obowiązków rodziców w tym zakresie. Zajęcia prowadził aspirant sztabowy Tomasz Surowiak z Referatu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Podczas spotkania, które przebiegało w bardzo miłej atmosferze, rodzice mogli poznać wiele aspektów prawnych dotyczących osób nieletnich, a także zagrożeń, które niesie współczesny świat.

 

 

7 marca 2024 r.

Regionalny etap Konkursu Wiedzy o Prawie Pracy dla uczniów szkół ponadpodstawowych „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”.

 

W dniu 7 marca 2024r. w Zespole Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie odbył się drugi etap konkursu dla uczniów szkół ponadpodstawowych uczestniczących w realizacji programu edukacyjnego Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie „Kultura bezpieczeństwa”. Państwowa Inspekcja Pracy w Warszawie wspólnie z oddziałem regionalnym po raz kolejny zorganizowała konkurs z wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy oraz prawie pracy dla uczniów szkół ponadpodstawowych pt. „Poznaj swoje prawa w pracy”. Drugi etap konkursu dla województwa podkarpackiego wyłania dwie osoby, które będą reprezentowały województwo podkarpackie w Warszawie podczas etapu ogólnopolskiego. W etapie regionalnym w tym roku o punktowane miejsca walczyło 66 uczniów szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Gierula z klasy 4THL (5 – letnie technikum w zawodzie technik logistyk) i Mateusz Demczak z klasy 5TIa (5 – letnie technikum w zawodzie technik informatyk). Uczniowie zdobyli dużą liczbę punktów zajmując wysokie miejsca w konkursie. Uczniowie w czasie konkursu przebywali pod opieka pani Anny Fary. Gratulujemy!

   6 marca 2024 r.

REJONOWA LICEALIADA  W TENISIE STOŁOWYM.

W dniu 05.03.2024 r. w Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku odbyła się Rejonowa Licealiada w tenisie stołowym – gry drużynowe. Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie reprezentowała drużyna chłopców w składzie: Dawid Piela z klasy 5TIa, Jakub Dzięgło z klasy 5TPSa i Karol Pałys z klasy 4TPS. Nasi uczniowie dzielnie walczyli w każdym z czterech spotkań, z których wygrali dwa i doznali tyle samo porażek, co w ogólnym rozrachunku pozwoliło na zajęcie V miejsca. Całej drużynie dziękujemy za sportową postawę i walkę do końca o każdy punkt oraz życzymy kolejnych sukcesów. Opiekunem drużyny był Pan Piotr Marcinek.

5 marca 2024 r.                                                                        ”Samochodem w dorosłe życie” - dyplomy i patronaty

5 marca 2024 r.

XIV edycja Wojewódzkiego Konkursu ”Samochodem w dorosłe życie”

w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

 

            W dniu 5 marca 2024r. Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie był organizatorem  XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu pod hasłem: „Samochodem w dorosłe życie”, zamierzeniem organizatorów było kształcenie i rozwijanie zainteresowań motoryzacyjnych wśród uczniów województwa podkarpackiego, popularyzacja przepisów ruchu drogowego wśród młodzieży, stworzenie uczniom możliwości rywalizacji i wyróżnienia się na forum województwa , badanie i monitoring uzdolnień uczniów w obszarze motoryzacji. Patronat nad konkursem sprawowali: Starosta Rzeszowski, Podkarpacki Kurator Oświaty, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Komendant Miejski Policji w Rzeszowie, Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Rzeszowie, Rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie,  Prezes Firmy SZiK z Tyczyna.

Uroczystego otwarcia konkursu dokonali: Dyrektor szkoły Pani Halina Cygan, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie Pan Stanisław Tymowicz, przedstawiciel Rektora Państwowej Akademii Nauk Stosowanych  w Przemyślu Pan Grzegorz Dzieniszewski prof. PANS. W konkursie wzięło udział 41 uczniów z 12 szkół województwa podkarpackiego kształcących w zawodzie technik pojazdów samochodowych i w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych, wytypowani w eliminacjach szkolnych (każda szkoła mogła wytypować tylko 3 uczestników). Podczas konkursu jego uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z zadań otwartych i zamkniętych. W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników konkursu, jego uczestnicy, opiekunowie a także uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w pokazach przygotowanych przez pracowników naukowych, studentów Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu,  policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie i strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dynowie.

Finał konkursu w dniu 5 marca 2024r. otworzyła Pani Halina Cygan Dyrektor szkoły, a przybyli na niego, m.in. Pani Dorota Nowak – Maluchnik – Podkarpacki Kurator Oświaty,  młodszy inspektor Wacław Sudoł - Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie, Pani Olga Surowiec z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie, podkomisarz Mariusz Pilszak - Komendant Komisariatu Policji w Dynowie, aspirant sztabowy Magdalena Żuk – oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, aspirant sztabowy Tomasz Surowiak z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, Pan Grzegorz Dzieniszewski prof. Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu, Pan Stanisław Tymowicz Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie, Pan Marek Gąsecki Prezes Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Dynowie.   Komisja konkursowa w składzie: Pan Marcin Kałamucki – kierownik szkolenia praktycznego, Pani Anna Fara, Pan Krystian Serwatka, Pan Piotr Cygan,  Pan Paweł Łukasiewicz i Pan Grzegorz Pietrykowski – nauczyciele nauki jazdy oraz przedmiotów zawodowych dokonała oceny wszystkich prac i wyłoniła zwycięzców: 

I miejsce – Wiktor Poczykowski - Zespół Szkół Technicznych w Łańcucie, I miejsce – Kacper Kucab – Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie,
            II miejsce – Jakub Walusiewicz – Zespół Szkół Samochodowych im. Obrońców Westerplatte w Rzeszowie,

II miejsce – Jakub Gazdowicz - Zespół Szkół nr 2 im Grzegorza z Sanoka w Sanoku,  III miejsceAdam Gołojuch – Zespół Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku,

III miejsce - Klaudiusz Kolano – Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, wyróżnienia: Krzysztof Krzywiński – Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, Wiktor Stańko - Zespół Szkół Technicznych w Łańcucie, Miłosz Furman - Zespół Szkół Samochodowych im. Obrońców Westerplatte w Rzeszowie.

Nagrody laureatom wręczyli: Pani Dorota Nowak – Maluchnik – Podkarpacki Kurator Oświaty, młodszy inspektor Wacław Sudoł - Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie, Pani Olga Surowiec z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Pan Grzegorz Dzieniszewski prof. Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu, podkomisarz Mariusz Pilszak - Komendant Komisariatu Policji w Dynowie i Pan Marek Gąsecki Prezes Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Dynowie.   Każdy laureat konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz przepiękne nagrody ufundowane przez: Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Firmę SziK z Tyczyna, Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie, Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie. Opiekunowie i szkoły  otrzymali specjalne podziękowania, a wszyscy uczestnicy otrzymali drobne gadżety. Gratulacje dla organizatorów i laureatów konkursu przekazali: Pani Dorota Nowak – Maluchnik – Podkarpacki Kurator Oświaty, Pan Marek Sitarz Starosta Rzeszowski, młodszy inspektor Wacław Sudoł Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie, podkomisarz Mariusz Pilszak - Komendant Komisariatu Policji w Dynowie, Pani Olga Surowiec z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie , Pan Stanisław Tymowicz - Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie, Pan Grzegorz Dzieniszewski prof. Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu.   Gratulujemy laureatom, dziękujemy wszystkim za udział, oraz zapraszamy za rok na XV edycję konkursu.

4 marca 2024 r.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS MOTORYZACYJNY „TECHNIKA I MOTORYZACJA TO MOJA PASJA”.

 

W dniu 4 marca 2024 roku uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Dynowie w składzie: Klaudiusz Kolano (kl. 4TPS), Krzysztof Krzywiński (kl. 5TPSa) i Łukasz Tymowicz (kl. 5TPSa) uczestniczyli w kolejnej już edycji OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MOTORYZACYJNEGO „TECHNIKA I MOTORYZACJA TO MOJA PASJA”.

Konkurs organizowany był przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Przemyślu oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Przemyślu. Formuła rywalizacji składała się z dwóch etapów:

- etapu I –  polegającego na rozwiązaniu testu wiedzy technicznej, 

- etapu II – polegającego na wykonaniu zadania praktycznego (zadanie to wykonywało 6 osób z najlepszym wynikiem z etapu I).  Dodatkową atrakcją konkursu był wykład pt. „Pojazdy autonomiczne w transporcie drogowym” przeprowadzony przez prof. dr hab. inż. Wiesława Piekarskiego. Uczniowie naszej szkoły zakończyli rywalizację na I etapie konkursu. Opiekunem uczniów był Pan Paweł Łukasiewicz. Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za pracę włożoną w przygotowanie się oraz godne reprezentowanie szkoły.

3 marca 2024 r.

12. edycja biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Dynowie.

   

 3 marca 2024r. w Dynowie odbyła się 12. edycja wydarzenia o nazwie „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” – największego biegu pamięci w Polsce. Organizatorem wydarzenia było: StowarzyszenieAktywny Dynów”, Miejski Ośrodek  Kultury, Sportu i Rekreacji w Dynowie we współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego
w Dynowie
i Stowarzyszeniem Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie pod Honorowym Patronatem Starosty Rzeszowskiego Pana Marka Sitarza i Burmistrza Miasta Dynowa Pana Zygmunta Frańczaka. 
Uroczystego otwarcia biegu dokonali: Pani Halina Cygan – Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, Pani Ewa Hadam – Radna Powiatu Rzeszowskiego w imieniu Starosty Rzeszowskiego Pana Marka Sitarza, Pan Zygmunt Frańczak - Burmistrz Miasta Dynowa i Pan Łukasz Domin – Dyrektor Miejskiego Ośrodka  Kultury, Sportu i Rekreacji w Dynowie, a zarazem Prezes Stowarzyszenia „Aktywny Dynów”. W obchodach "Dnia Żołnierzy Wyklętych" uczestniczył także Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie Pan Stanisław Tymowicz.

W biegu, którego start, meta i całe biuro zawodów miało miejsce w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Dynowie wzięło udział około 200 osób, każda z nich otrzymała pamiątkowy medal zaprojektowany i wykonany przez Instytut Pamięci Narodowej. Głównym celem biegu było oddanie hołdu żołnierzom antykomunistycznego podziemia z lat 1945 - 1963, a także propagowanie wiedzy o powojennej historii Polski wśród wszystkich Polaków, niezależnie od wieku. Dlatego też bieg miał charakter wielopokoleniowy -  rodzinny na dystansie 1963 m., który symbolizuje rok śmierci ostatniego żołnierza wyklętego – Józefa Franczaka, ps. „Lalek”.  Po pokonaniu w/w wymienionego dystansu wyłoniono zwycięzców w kategorii kobiet i mężczyzn, a pomiar czasu był dokonany w sposób profesjonalny – każdy zawodnik miał wpięty do buta specjalny chip.

            W kategorii kobiet klasyfikacja przedstawiała się następująco:

 I miejsce – Karolina Solska z Jarosławia (czas 8:58), II miejsce - Gabriela Marszałek „Aktywny Dynów” (czas 9:19),
III miejsce Roksana Darasz z Bachórza (czas 9:20).  

Natomiast w kategorii mężczyzn klasyfikacja była następująca: 

I miejsce - Kamil Pyrcz  - „Aktywny Dynów”Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie (czas 6:19),

II miejsce – Bartosz Chrapek - Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie (czas 6:41),
 
III miejsce - Mateusz Durtka z Chmielowa (czas 6:44). 

Pamiątkowe statuetki wręczyli: Pan Zygmunt Frańczak - Burmistrz Miasta Dynowa, Pani Halina Cygan – Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie oraz Pan Łukasz Domin – Dyrektor Miejskiego Ośrodka  Kultury, Sportu i Rekreacji w Dynowie, a zarazem Prezes Stowarzyszenia „Aktywny Dynów”. Pani Emilia Solska z Jarosławia najstarsza uczestniczka wszystkich  dotychczasowych XI edycji biegu została uhonorowana pamiątkową statuetką, specjalny pamiątkowy puchar otrzymał także Filip Hamerla, wszystkie nagrody specjalne wręczyła Pani Ewa Hadam – Radna Powiatu Rzeszowskiego w imieniu Starosty Rzeszowskiego Pana Marka Sitarza.Stronę techniczną biegu zabezpieczyli policjanci z Komisariatu Policji w Dynowie i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dynowie, natomiast oprawę organizacyjną zapewnili nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, oraz członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie i Stowarzyszenia „Aktywny Dynów”. W imieniu organizatorów i współorganizatorów dziękuję wszystkim za udział i zapraszam za rok na 13. edycję biegu.            galeria zdjęć ..>> kliknij  

1 MARCA 2024 r.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY ,,KRĄG’’

 

            W listopadzie 2023 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie miał miejsce Ogólnopolski Konkurs Historyczny ,,Krąg’’ składający się z testu wiedzy na temat najważniejszych wydarzeń z historii Polski i świata oraz krótkiego wypracowania pisemnego. Po długim oczekiwaniu nadeszły w końcu wyniki konkursu.

            Uczeniem, który uzyskał najlepszy wynik z grupy szkolnej biorącej udział w teście był Franciszek Mikoś (klasa 4THL). Pozostali uczestnicy konkursu to: Rogosz Kacper (klasa 2TL), Potoczny Karol (klasa 2TI), Świst Sebastian (klasa 2TPS), Jan Kulasa (klasa 2TPS), Szuba Konrad (klasa 2TI), Kopacz Patryk (klasa 2TI), Karaś Michał (klasa 2TI), Bandyk Radosław (klasa 4THL), Łysiak Jakub (klasa 2TI), Gierula Aleksandra (klasa 4THL) oraz Zielińska Weronika (klasa 4THL). Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy uznania. Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy na kolejne edycje. Szkolnym opiekunem konkursu była Pani Izabela Jach.

1 MARCA 2024 r.

Stypendia dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie w ramach projektu

Poszerzając horyzonty - stypendia naukowe dla uczniów szkół zawodowych - edycja I”.

 

 W ramach projektu: „Poszerzając horyzonty – stypendia naukowe dla uczniów szkół zawodowych – edycja I” realizowanego przez Województwo Podkarpackie/Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie – Departament Edukacji, Nauki i Sportu zostały przyznane stypendia naukowe. Projekt jest skierowany do szczególnie uzdolnionych uczniów szkół zawodowych, których niekorzystna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym.

28 lutego 2024r.  Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie przyznał stypendia naukowe 475 uczniom/uczennicom szkół ponadpodstawowych prowadzących kształcenie zawodowe z terenu województwa podkarpackiego w  ramach w/w projektu. Z Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie - 14 uczniów znalazło się w gronie 475 uczniów z całego województwa podkarpackiego, którym przyznano takie stypendia, a są to:

*      Anna Gierula (kl. 2TL)  z 5 – letniego Technikum w zawodzie technik logistyk.

*      Eliza Tyka (kl. 2TL)  z 5 – letniego Technikum w zawodzie technik logistyk.

*      Patryk Chromiak (kl. 3TI)  z 5 – letniego Technikum w zawodzie technik informatyk.

*      Alicja Kowal (kl. 3THL)  z 5 – letniego Technikum w zawodzie technik logistyk.

*      Aleksandra Gierula (kl. 4THL)  z 5 – letniego Technikum w zawodzie technik logistyk.

*      Weronika Zielińska (kl. 4THL)  z 5 – letniego Technikum w zawodzie technik logistyk.

*      Jakub Chromiak (kl. 5TIa) z 5 – letniego Technikum w zawodzie technik informatyk.

*      Mateusz Ciećko (kl. 5TIa)  z 5 – letniego Technikum w zawodzie technik informatyk.

*      Maciej Burchała (kl. 5TPSa) z 5 – letniego Technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych

*      Daniel Drewniak kl. 5TPSa) z 5 – letniego Technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych

*      Krzysztof Krzywiński (kl. 5TPSa)  z 5 – letniego Technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych.  

*      Miłosz Turczyn kl. 5TPSa) z 5 – letniego Technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych

*      Łukasz Tymowicz kl. 5TPSa) z 5 – letniego Technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych

*      Patryk Trzyna (kl. 5THLa) z 5 – letniego Technikum w zawodzie technik logistyk.

 

Aby otrzymać takie stypendium należało spełnić, m.in. następujące kryteria obowiązkowe:

a)    stałe zamieszkiwanie na terenie województwa podkarpackiego lub uczęszczanie do szkoły ponadpodstawowej prowadzącej kształcenie zawodowe, której siedziba znajduje się na terenie województwa podkarpackiego,

b)    uczeń musiał spełnić przynajmniej jedno kryterium dotyczące niekorzystnej sytuacji społeczno-ekonomicznej,

c)    uczeń musiał posiadać średnią ocen z wszystkich przedmiotów na poziomie nie niższym niż 4,50 obliczoną w oparciu o świadectwo szkolne z roku szkolnego 2022/2023, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, bez zaokrągleń,

d)    uczeń ubiegający się o stypendium musiał posiadać przynajmniej jedno z poniższych osiągnięć edukacyjnych:

szczególne osiągnięcia edukacyjne w zakresie przedmiotów zawodowych i/lub ogólnych
z wyjątkiem osiągnięć sportowych, plastycznych, muzycznych, artystycznych i odpowiedników ww. osiągnięć uzyskanych w ciągu lat szkolnych: 2021/2022 i 2022/2023 – wysokie wyniki w konkursach, olimpiadach i turniejach, organizowanych na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 26 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dz. U. z 2020 r. poz. 1036 t.j.), a w szczególności:

- uzyskanie tytułu laureata lub finalisty konkursu, olimpiady lub turnieju;

- uczestnictwo, w zawodach II lub III stopnia konkursu, turnieju lub olimpiady;

Należy podkreślić, że w technikum uczniowie w ciągu jednego roku szkolnego mają ponad 20 różnych przedmiotów, są to zarówno ogólnokształcące jak i zawodowe. Tym bardziej należy szczególnie docenić wszystkich stypendystów.

Warto znaleźć się w gronie najlepszych, bo stawką  są uznanie, poczucie własnej wartości oraz stypendium pieniężne na realizację swoich uzdolnień, pasji i marzeń.

 

LUTY

 

  7.02.2024 r. środa   - ostateczny termin złożenia deklaracji do egzaminu maturalnego przez uczniów - 5TIa, 5THLa, 5TPSa oraz absolwentów szkoły.

15.02.2024 r.czwartek - próbny egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie                    – etap pisemny dla klasy: 3a, 3TI, 3TL, 4THa, 4TPS.

20 i 22.02.2024r.wtorek i czwartek - próbny egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie – etap praktyczny – kl. 3TI (technik informatyk).

21 i 22.02.2024r.środa i czwartek    - próbny egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie – etap praktyczny – kl. 3a.

21.02.2024 r.środa                           - próbny egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie – etap praktyczny – kl. 4TH (technik handlowiec).

22.02.2024 r. czwartek - próbny egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie                    – etap praktyczny – kl. 3TL (technik logistyk).

22 i 23.02.2024r.czwartek i piątek - próbny egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie   – etap praktyczny   dla klasy: 4TPS.

27.02.2024 r. wtorek                      - próbny egzamin maturalny z języka polskiego      - 5TIa, 5THLa, 5TPSa.

28.02.2024 r. środa                         - próbny egzamin maturalny z matematyki             - 5TIa, 5THLa, 5TPSa.

29.02.2024 r.czwartek                    - próbny egzamin maturalny z języka angielskiego  - 5TIa,  5THLa, 5TPSa .

 

29.01.2024r.11.02.2024r.  - ferie zimowe

 

REJONOWA LICEALIADA W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT

 

W dniu 28 lutego 2024 r. w Kamieniu odbyła się Rejonowa Licealiady w unihokeju dziewcząt. W zawodach tych udział wzięła reprezentacja naszej szkoły w składzie: Mariola Tłuścik kl. 5THLa, Weronika Zielińska kl. 4THL, Sylwia Dudek kl. 2TH, Aleksandra Szewczyk kl. 2TH, Julia Radoń kl. 2TPS, Iwona Czajkowska kl. 2TL, Amelia Baluch kl. 2TH, Izabela Misiewicz kl. 1TL i Aleksandra Niedzielska kl. 1TL. Dziewczęta po zaciętej walce zajęły IV miejsce.        Opiekunem grupy była p. Alina Paściak. Drużynie i opiekunce serdecznie gratulujemy!

27 lutego 2024 r.

II miejsce drużyny Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie
w Rejonowej Licealiadzie w unihokeju chłopców.

 

  27 lutego 2024r. w Kamieniu odbył się Półfinał Wojewódzki Licealiady w Unihokeju Chłopców. Nasza reprezentacja w składzie: Kamil Pyrcz - kl. 5TPSa, Seweryn Ostafiński – kl. 5TPSa, Dominik Kurdziel - kl. 5TIa, Wiktor Paździorny – kl. 3TI, Kacper Chrapek – kl. 3TI, Filip Goleś – kl. 2TL, Bartłomiej Duda – kl. 2TL, Łukasz Bachurski - kl. 2TL, Radosław Dziura - kl. 2TPS, Krystian Skubisz - kl. 2TPS, Maciej Sarnicki – kl. 1a i Kacper Łach – kl. 1TL  zdobyła II miejsce oraz awans do Półfinału Wojewódzkiego. Warto również odnotować że nasza drużyna wygrała trzy mecze, a tylko w jednym musiała uznać wyższość przeciwnika przegrywając 0:1. Opiekunem grupy był Pan Marek PaściakMłodzieży i opiekunowi serdecznie gratulujemy !!!

27 lutego 2024 r.

Ciekawa lekcja historii dla uczniów klas pierwszych

 

Dnia 27 lutego 2024 roku  Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odwiedził Pan Zenon Fajger, główny specjalista Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie. Pan Zenon Fajger poprowadził ciekawą lekcję historii z klasami 1TH i 1TI na  temat: ,,Żołnierze Wyklęci. Polskie podziemie niepodległościowe 1944 – 1956’’.  W trakcie zajęć uczniowie usłyszeli, czym zajmuje się Instytut Pamięci Narodowej, dowiedzieli się również wielu ciekawych faktów na temat historii ,,Żołnierzy Wyklętych’’ i ich działalności. Lekcja odbywała się w przyjaznej atmosferze, uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach, które przyczyniły się do poszerzenia ich wiedzy i poznania dziejów polskich patriotów, tak długo lekceważonych i zapomnianych przez państwo i Polaków. Dodatkowe zajęcia z historii przyczyniają się do umocnienia postawy patriotycznej wśród uczniów, a także zwiększenia ich świadomości narodowej i lepszego poznania losów własnej ojczyzny. Dnia 1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – święto upamiętniane również przez Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie, gdyż w naszej szkole odbywa się każdego roku Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Liczymy, że uczniowie po dzisiejszych zajęciach wezmą w nim liczny udział.  Dziękujemy serdecznie Pani Dyrektor za umożliwienie przeprowadzenia zajęć na terenie szkoły.

26 lutego 2024 r.

„Warsztaty uczniowskie” - ostatnie zadanie zrealizowane w ramach IV edycji programu „Złote Szkoły NBP”

 

26 lutego 2023r. uczniowie klasy 1TH - 5 letniego technikum w zawodzie technik handlowiec wzięli udział w warsztatach z zakresu tematu przewodniego IV edycji programu „Złote Szkoły NBP” - „Polski złoty w obiegu od 100 lat – NBP i jego funkcja emisyjna”.

Zajęcia prowadziła uczennica Alicja Kowal z klasy 3THL 5 letniego technikum w zawodnie technik logistyk, która należy do Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej naszej szkoły. Nad przebiegiem spotkania czuwały: p. Agnieszka Smaroń, p. Anna Kałamucka oraz p. Renata Łybacka.Tematem warsztatów było hasło: Polski złoty w obiegu od 100 lat – NBP i jego funkcja emisyjna”. Zajęcia miały na celu zapoznać uczestników z kluczowymi aspektami procesu emisji pieniądza, jego funkcjami oraz rolą, jaką pełni NBP w tym kontekście. Na początku prowadząca warsztaty wyjaśniła krótko czym jest Narodowy Bank Polski i wskazała podstawowe jego zadania. W dalszej części omówiła najważniejsze funkcje jakie sprawuje bank centralny. Następnie scharakteryzowała proces emisji pieniądza przez NBP oraz poinformowała o krokach, jakie podejmuje bank centralny od momentu decyzji o emisji do faktycznego wprowadzenia nowych środków płatniczych do obiegu. Prowadząca przedstawiła różne instrumenty emisji, takie jak banknoty i monety, a także podała ich cechy charakterystyczne. Podkreśliła rolę NBP w kontrolowaniu ilości pieniądza w obiegu w celu utrzymania stabilności cen i zapobiegania inflacji oraz omówiła narzędzia, jakimi dysponuje bank centralny w realizacji tego celu. Młodzież dowiedziała się, jak NBP dba o bezpieczeństwo i trwałość środków płatniczych. Na koniec prowadząca przedstawiła pokrótce historię polskiego złotego pokazując jak bardzo się zmieniał na przestrzeni wielu lat.

Podsumowaniem warsztatów było opracowanie przez uczniów możliwych korzyści i skutków wynikających ze zjawiska inflacji. Każdy ochotnik mógł wykazać się swoją dotychczasową wiedzą i udzielić odpowiedzi. Warsztaty umożliwiły uczniom głębsze zrozumienie roli, jaką pełni funkcja emisyjna Narodowego Banku Polskiego w kształtowaniu gospodarki kraju. Omówione zagadnienia dotyczące procesu emisji, instrumentów oraz wpływu na gospodarkę dostarczyły im cennych informacji na temat funkcji banku centralnego w systemie finansowym. Młodzież chętnie podejmowała dyskusję i z zapałem angażowała się w wykonywanie powierzonych im zadań. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i przebiegały w miłej atmosferze. Nabyta wiedza na pewno przyda się im w dalszej edukacji jak również pozwoli lepiej zrozumieć otaczający ich świat.

23 lutego 2024 r.

Udział uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie w Turnieju o Puchar Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego

 

Młodzieżowe Rozgrywki Piłkarskie organizowane przez Młodzieżowy Sejmik, to wydarzenie sportowe skierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu województwa podkarpackiego. Wydarzenie ma na celu promowanie aktywności fizycznej, integrację społeczną oraz dobrą zabawę. W dniu 23 lutego 2024 r. w hali sportowej Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Rzeszowie odbyły się Turnieju piłkarski o Puchar Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego, w którym udział wzięło 15 drużyn. Zespół Szkół Zawodowy w Dynowie reprezentowali: Bielec Filip, Chrapek Kacper, Duda Bartłomiej, Goleś Filip, Kurdziel Dominik, Ostafiński Seweryn, Paździorny Wiktor, Skarbiński Krystian, Skubisz Krystian oraz Wróbel Dawid.W grupie nasz zespół uzyskał następujące wyniki: z Zespołem Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu - wygrana 2:0, z  Zespołem Szkół Licealnych w Leżajsku – porażka 0:1 i na koniec remis 0:0 z I Liceum Ogólnokształcącym w Brzozowie. W efekcie dało to drugie miejsce w grupie i zakończyło udział drużyny ZSzZ w Dynowie w turnieju, ponieważ do kolejnej rundy awansował tylko zwycięzca grupy.Wprawdzie naszym uczniom nie udało się zdobyć głównego trofeum, ale już sam udział w tej sportowej rywalizacji dostarczył im wielu radości i nowego doświadczenia sportowego.Dziękujemy Pani Dyrektor Halinie Cygan za umożliwienie uczestniczenia w tych rozgrywkach oraz opiekunowi Samorządu Uczniowskiego p. Piotrowi Marcinkowi za opiekę nad uczniami.Samorząd Uczniowski

22 lutego 2024 r.

POWIATOWA LICEALIADA W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

 

W dniu 22.02.2024 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Dynowie odbyła się Powiatowa Licealiada w koszykówce chłopców. W zmaganiach udział wzięli uczniowie z: Liceum Ogólnokształcącego w Błażowej, Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale, Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie, Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Małopolskim i Zespołu Szkół w Sokołowie Małopolskim.        Drużyna Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie wystąpiła w następującym składzie: Kacper Chrapek, Emmanuel Dańczak, Bartłomiej Duda, Filip Goleś, Jakub Kośmider, Dominik Kurdziel, Kacper Łach, Miłosz Milczanowski, Wiktor Paździorny, Maciej Sarnicki, Michał Undziakiewicz, Dawid Wróbel i Kamil Wróblicki. Po bardzo wyrównanej i prowadzonej w sportowej atmosferze rywalizacji nasi chłopcy prowadzeni przez p. Piotra Marcinka zajęli V miejsce. Naszym reprezentantom dziękujemy za poświęcenie i walkę o jak najlepszy wynika oraz życzymy sukcesów w przeszłości.

22 lutego 2024 r.

Etap szkolny konkursu – „Leśne Żywioły”.

 

W dniu 22 lutego 2024 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbył się szkolny etap konkursu „Leśny Żywioły”, organizowanego Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie, przy współpracy z Nadleśnictwem Dynów. Uczniowie musieli się zmierzyć z pytaniami z zakresu ochrony drzewostanu oraz zagrożeń występujących w leśnictwie i ogólnie szeroko pojętej wiedzy przyrodniczej.

W konkursie wzięli udział: Radosław Weselak, Jakub Ćwikła, Adrian Chyliński z kl. 1TI, Aleksandra Szewczyk, Amelia Baluch, Karolina Misiołek, Zuzanna Obój, Klaudia Stodolak, Oliwia Karnas, Julia Kędzierska, Sylwia Dudek z kl. 2TH, Gabriela Bielec, Alicja Kowal, Emilia Żurowska, Bernadetta Tymowicz z kl. 3THL, Anna Gierula z kl. 2TL, Weronika Zielińska, Aleksandra Gierula z kl.4THL.Do kolejnego etapu zakwalifikowały się Sylwia Dudek, Aleksandra Gierula i Weronika Zielińska. Szkolnym koordynatorem konkursu był pan Paweł Siwulec. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów

 

 

 

 

 

 

22 lutego 2024 r.

Konkurs „ Leśne fotografie”.

 

W dniu 31 stycznia 2024 roku odbyła się gala konkursu "Leśne fotografie" organizowanego przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie. Prace na konkurs przygotowali uczniowie. Uczennice klasy 4THL:  Aleksandra Gierula i Weronika Zielińska oraz Anna Gierula uczennica klasy 2TL. Opiekę nad uczniami sprawowali pani Natalia Chyłek oraz pan Paweł Siwulec. Konkurs miał na celu pobudzić wrażliwość na piękno przyrody w naszym kraju oraz zwrócić szczególną uwagę na wspaniałe krajobrazy Podkarpacia. Rywalizowało bardzo wielu uczniów z różnych szkół, niestety naszym podopiecznym nie udało się zająć miejsc na podium. Nie zrażamy się tym faktem, ponieważ najważniejsze jest chęć udziału i wola walki. Jesteśmy pewni, że w przyszłości uda im się osiągnąć sukces. Mimo wszystko gratulujemy i życzymy dalszego zapału do doskonalenia swoich pasji.

20 lutego 2024 r.

IV miejsce drużyny dziewcząt  w Powiatowej Licealiadzie w piłce koszykowej dziewcząt w Błażowej.

 

W dniu 20.02.2024r. w hali Liceum Ogólnokształcącego w Błażowej odbyła się Powiatowa Licealiada w piłce koszykowej dziewcząt. Drużyna naszej szkoły występująca w składzie: Weronika Zielińska, Mariola Tłuścik, Weronika Chęć, Milena Goleniowska, Amelia Baluch, Sylwia Dudek, Iwona Czajkowska, Natalia Gierlach, Magdalena Łazor, Beata Zubka zajęła ostatecznie IV miejsce.  Miejmy nadzieję, że za rok będzie lepiej. Opiekunem drużyny podczas zawodów był Pan Tomasz Chrapek. Drużynie dziewcząt i opiekunowi serdecznie gratulujemy. 

 

 

20 lutego 2024 r.

𝗦𝗽𝗼𝘁𝗸𝗮𝗻𝗶𝗲 𝗣𝗿𝗼𝗷𝗲𝗸𝘁𝗼𝘄𝗲 𝘄 𝗿𝗮𝗺𝗮𝗰𝗵 𝗽𝗿𝗼𝗷𝗲𝗸𝘁𝘂 "𝗖𝗲𝗻𝘁𝗿𝗮𝗹 𝗠𝗼𝘂𝗻𝘁𝗮𝗶𝗻𝘀".

 

W dniu 20.02.2024 r. w sali Hotelu Prezydenckiego w Rzeszowie odbyło się spotkanie projektowe “Central Mountains” podczas, którego poruszono takie kwestie wyzwań jakie stoją przed Karpatami oraz propozycje transgranicznych i transnarodowych rozwiązań.

Projekt powstał we współpracy z Powiatem Rzeszowskim – Partnerem Wiodącym Projektu, który reprezentowali: p. Marek Sitarz – Starosta Rzeszowski,
p.
Lucyna Sokołowska – Członek Zarządu Powiatu Rzeszowskiego, p. Przemysław Grzebyk oraz p. Ewa Śliwa z Biura Projektów Starostwa Powiatowego w Rzeszowie. Spotkanie prowadził p. Dawid Lasek Prezes Euroregionu Karpackiego Polska. Projekt „Central Mountains” podejmuje wyzwanie osiągnięcia długotrwałej, zrównoważonej współpracy ponad granicami na obszarach górskich poprzez ulepszone struktury zarządzania i procesy, które mają kluczowe znaczenie dla wzmocnienia rozwoju regionalnego i spójności ponad granicami.

Główne produkty projektu:

·        wspólna, pionierska strategia dla obszarów górskich Alp-Karpat, a następnie plany działania dla wybranych terytoriów,

·        odnowione i operacyjne struktury: Karpacka Platforma Zrównoważonej Turystyki,

·        nowa struktura alpejskiego EUWT oraz Karpacka Platforma Społeczeństwa Obywatelskiego,

·       zaprojektowanie i pilotowanie Transgranicznych Obszarów Funkcjonalnych jako nowego instrumentu zarządzania dla długoterminowej współpracy transgranicznej,

·        wspólne rozwiązania do zastosowania na obszarach górskich w Europie Środkowej i poza nią.

   Bezpośrednimi beneficjentami tych produktów są społeczności lokalne, młodzież, władze lokalne, aktywne organizacje pozarządowe, małe przedsiębiorstwa, lokalne grupy działania ponad granicami i inni interesariusze, którzy skorzystaliby z instrumentów zarządzania w celu wzmocnienia współpracy ponad granicami.  Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie podczas spotkania reprezentowała p. Karolina Prokop – nauczyciel języka angielskiego.

 

 

 

 

 

 

16 lutego 2024 r.

15 lutego 2024 r.

WALENTYNKI w Zespole Szkół Zawodowych w Dynowie

           

14 lutego obchodzimy walentynki. Tradycyjnie, parę dni przed tą datą sklepy wypełniają się czerwonymi różami i sercami. Walentynki, to również czas wysyłania kartek z życzeniami, w których ludzie wyrażają innym swoją miłość i troskę.

Samorząd Uczniowski na kilka dni przed tym świętem przygotował w holu szkoły pocztę walentynkową, do której uczniowie mogli wrzucać kartki-walentynki dla swoich szkolnych sympatii, które w dniu Świętego Walentego zostały dostarczone do adresatów. Mamy nadzieję, że wszyscy - nie tylko zakochani, przeżyli w tym wyjątkowym dniu tylko miłe chwile.

Samorząd Uczniowski

 

13 lutego 2024 r.

Sprawozdanie z debaty szkolnej na temat "Polski złoty w obiegu od 100 lat – NBP i jego funkcja emisyjna" przeprowadzonej w ramach IV edycji programu „Złote Szkoły NBP”

 

W dniu 13 lutego 2024 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbyła się debata na temat " Polski złoty w obiegu od 100 lat – NBP i jego funkcja emisyjna " zorganizowana przez Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej naszej szkoły. Była ona częścią realizacji IV edycji programu „Złote Szkoły NBP”. Spotkanie rozpoczęła Pani Halina Cygan – Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, która powitała zaproszonego gościa oraz wszystkich zgromadzonych uczestników.

Debatę poprowadził dr Jacek Rodzinka wykładowca i Dyrektor ds. Rozwoju Komercji w Instytucie Badań i Analiz Finansowych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. W debacie wzięli udział uczniowie klasy 5THLa, 5TPSa i 5TIa. Prowadzący przedstawił ciekawą prezentację dotyczącą historii polskiego złotego oraz omówił funkcjonowanie systemu bankowego w Polsce. Wskazał rolę i najważniejsze funkcje banku centralnego. W dalszej części scharakteryzował funkcjonowanie mechanizmu rynkowego oraz sposoby kontroli podaży pieniądza przez NBP. Wyjaśnił również zjawisko inflacji a także poruszył wiele innych kwestii związanych z system bankowym. W trakcie debaty uczniowie mieli możliwość poruszania trudnych zagadnień, prowadzenia dyskusji z prowadzącym oraz zadawania pytań.

Pytania dotyczyły m.in. następujących kwestii:

  1. Czy polski złoty podlega zmianom wartości w czasie? Jeśli tak to dlaczego?

  2. Dlaczego emisja waluty jest ważną funkcją banku centralnego?

  3. Jakie są główne cechy polskiego złotego?

  4. Jak NBP wpływa na stabilność polskiego złotego na rynku finansowym?

  5. Jakie są zabezpieczenia i kontrole związane z emisją polskiego złotego przez NBP?

  6. Jakie są ewentualne wyzwania związane z utrzymaniem stabilności polskiego złotego w obiegu przez 100 lat?

 Dzięki debacie uczniowie mieli możliwość dokładniej zapoznać się z funkcją emisyjną banku centralnego oraz dowiedzieli się jakim przemianom podlegał polski złoty na przestrzeni wielu lat.  Nad przygotowaniem uczniów do debaty czuwała p. Agnieszka Smaroń, p. Anna Kałamucka i p. Renata Łybacka.

12 lutego 2024 r.

Szkolenie „Programowanie w języku Python” dla uczniów Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

 

W dniu 12.02.2024r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, odbyło się szkolenie pt. „Programowanie w języku Python”, przeprowadzone przez Pana Mateusza Liputa – pracownika naukowego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy 5TIa i 4TI z 5 - letniego Technikum w zawodzie technik informatyk.

Ponieważ Python jest jednym z najpopularniejszych w ostatnim czasie języków programowania zarówno wśród osób rozpoczynających swoją karierę, jak i tych którzy od lat zajmują się programowaniem, więc szkolenie z jego zakresu cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Dla osób zaznajomionych z branżą programistyczną język Python jest nie tylko intuicyjny i czytelny, ale daje wiele możliwości, ponieważ dzięki niemu można stworzyć zarówno proste skrypty, jak i skomplikowane aplikacje backendowe. Co ciekawe, język ten wykorzystują gigantyczne firmy, do których należą między innymi Google, Instagram czy NASA więc jego znajomość daje wiele możliwości w przyszłej pracy zawodowej uczniów. Tematyka zajęć oprócz treści związanych z programowaniem, obejmowała również kwestie dotyczące planowania dalszej edukacji po ukończeniu technikum. Uczniowie zaznajomieni zostali z ofertą edukacyjną WSiZ z siedzibą w Rzeszowie oraz otrzymali bardzo przydatne informacje dotyczące powodów, dla których warto studiować i to nie tylko na kierunkach informatycznych. Serdecznie dziękujemy Panu Mateuszowi Liputowi za cykliczne prowadzenie zajęć dla uczniów Naszej Szkoły oraz za dotychczasową współpracę. Dziękujemy Pani Dyrektor Halinie Cygan za umożliwienie przeprowadzenia szkolenia.

2 lutego 2024 r.

Noworoczne spotkanie władz Miasta Dynów z przedstawicielami Sejmu i Senatu RP, władz wojewódzkich, powiatowych, instytucji lokalnych i organizacji społecznych.

 

          W dniu 2.02.2024 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Dynowie przy ul. Bartkówka, na zaproszenie Burmistrza Miasta Dynowa  p. Zygmunta Frańczaka i Przewodniczącego Rady Miasta Dynów p. Romana Mryczko, w Noworocznym spotkaniu udział wzięła p. Halina Cygan Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie i p. Stanisław Tymowicz – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół ZSzZ w Dynowie.

          Spotkanie miało charakter informacyjny o zrealizowanych zadaniach w roku 2023 i planach na rok 2024, a uświetnił je występ muzyczny nauczycieli Szkoły Muzycznej I Stopnia w Dynowie.

STYCZEŃ 2024 r.

  

 9 - 19.01.2024 r.           - egzaminy zawodowe – wg oddzielnego harmonogramu.

15.01.2024 r. (poniedz.) - szkolenie Rady  Pedagogicznej,  godz.1500 - aula szkolna 

 16.01.2024 r. (wtorek)   - spotkanie z przedstawicielami PANS w Przemyślu dla uczniów klas maturalnych, godz. 8.50 - aula szkolna

18.01.2024 r.czwartek   - zakończenie klasyfikacji za I semestr r. szk. 2023/2024 zakończenie I semestru dla pozostałych klas.   

 19.01.2024 r. (piątek)    - spotkanie uczniów klas maturalnych z przeds. Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej , godz.10.00 - aula szkolna

22.01.2024 r.poniedz.    - spotkanie z rodzicami wszystkich klas – wg harmonogramu. 

24.01.2024 r.środa        - posiedzenie RP  poświęcone zatwierdzenie wyników klasyfikacji za I semestr 2023/2024 -pozostałe klasy

27.01.2024 r.                - Zabawa studniówkowa.         

                                 29.01.2024r.11.02.2024r.  - ferie zimowe.

31 stycznia 2024 r.

Olimpiada Ogólnopolska ,,Zakon Krzyżacki i jego stosunki z Królestwem Polskim w XIII-XVI wieku’’.

 

            W listopadzie 2023 r. miała miejsce XII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady ,,Zakon Krzyżacki i jego stosunki z Królestwem Polskim w XIII – XVI wieku’’, w której udział wzięli reprezentanci Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie. Konkurs skierowany był dla uczniów szkół ponadpodstawowych, organizatorem olimpiady był ośrodek Olimp School w Łodzi. Celem olimpiady była popularyzacja wiedzy z historii, rozwijanie zainteresowań uczniów oraz możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w duchu przyjaznej rywalizacji.  W styczniu 2024 r. organizator przekazał wyniki olimpiady. Wzięło w niej udział 201 uczniów z całej Polski. Nasi reprezentanci uplasowali się na następujących pozycjach: Roksana Skrabut (klasa 3THL) zajęła 15 miejsce, Karol Potoczny (klasa 2TI) i Piotr Nowak (klasa 2TI) otrzymali równorzędnie 24 miejsce oraz Karol Kufel (klasa 3THL) zajął 35 miejsce. Chociaż nie udało się zdobyć podium uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie zajęli dobre pozycje i godnie reprezentowali naszą szkołę. Dziękujemy uczestnikom za udział w zmaganiach. Szkolnym opiekunem konkursu była p.Izabela Jach.

 .

 

 

 

 

31 stycznia 2024 r.

Ogólnopolska Olimpiada z ,,Mitologii greckiej i rzymskiej’’

 

            W listopadzie 2023 r. miała miejsce XII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady z ,,Mitologii greckiej i rzymskiej’’, w której udział wzięli również reprezentanci naszej szkoły. Organizatorem konkursu był ośrodek Olimp School w Łodzi, a skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych. Konkurs miał na celu rozwijanie zainteresowań uczniów, poszerzenie i sprawdzenie wiedzy z mitologii greckiej i rzymskiej.   W olimpiadzie wzięło udział aż 598 uczniów z całej Polski. Reprezentanci Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie: Piotr Nowak (klasa 2TI) otrzymał 26 miejsce, Alicja Kowal (klasa 3THL) zajęła 29 miejsce. To dobre pozycje biorąc pod uwagę liczbę osób uczestniczących w olimpiadzie. Uczniom dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie.             Szkolny opiekunem konkursu była p. Izabela Jach.

 

 

28 stycznia 2024 r.

Brązowe Bombki

 dla Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie w XXVII Dynowskim Młodzieżowym Konkursie Kolęd i Pastorałek.

 

27 stycznia 2024 roku przeszła do historii kolejna, XXVII edycja Dynowskiego Młodzieżowego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Konkurs został zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Dynowie i odbył się w auli Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie. Na scenie pojawiło się wielu utalentowanych solistów i zespołów, a wśród nich uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie, którzy pod opieką nauczycieli przygotowali występy w dwóch kategoriach przeznaczonych dla szkół średnich. W kategorii Zespoły, Grupa kolędnicza w składzie Anna Mikoś, Oliwia Tworzydło i Franciszek Chruszcz zajęła III miejsce i tym samym zdobyła Brązową Bombkę. Uczniowie pod opieką pani Karoliny Prokop przygotowali pastorałkę „Dnia jednego o północy”, którą wykonali z góralskim akcentem przy akompaniamencie akordeonu. Z kolei Wiktoria Bujdasz, której opiekunem był pan Jakub Trybalski wykonała pastorałkę „Cicho, cicho pastuszkowie” i w swojej kategorii również zdobyła Brązową Bombkę.  Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów!      

 

27 stycznia 2024 r.

Bal studniówkowy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

 

      27 stycznia 2024r. w restauracji „Aleksandria” w Dynowie odbył się bal studniówkowy uczniów klas maturalnych. Uroczystość rozpoczęli przedstawiciele młodzieży witając przybyłych gości:  Dyrektora szkoły Panią Halinę Cygan, Wicedyrektora szkoły Pana Piotra Zdeba, a jednocześnie wychowawcę klasy 5TPSa,  oraz pozostałych wychowawców klas: Panią Barbarę Ślemp - wychowawcę klasy 5TIa, Panią Annę Kałamucką - wychowawcę klasy 5THLa oraz rodziców.

     Powitaniu towarzyszyły kwiaty oraz piękne podziękowania za stworzenie dogodnych warunków rozwoju, opiekę, wyrozumiałość, cierpliwość i troskę okazaną w czasie edukacji. Uczniowie podziękowali również rodzicom, bez zaangażowania których bal studniówkowy nie mógłby się przecież odbyć. Kolejnym punktem było wystąpienie Pani Dyrektor, której przemówienie poprzedziło odczytanie podziękowań i pozdrowień od: Starosty Rzeszowskiego Pana Marka Sitarza, a  także od Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie Pana Stanisława Tymowicza. W swoim przemówieniu Pani Dyrektor życzyła wszystkim szampańskiej i niezapomnianej zabawy. Po oficjalnych powitaniach został odtańczony tradycyjny polonez, który prowadziła Pani Halina Cygan - Dyrektor szkoły. Następnie rozpoczęła się pełna radości zabawa, która trwała we wspaniałej atmosferze do białego rana.

 

26 stycznia 2024 r.

20 lat Stowarzyszenia Nasz Dom - Rzeszów

 

      26.01.2024 r. w Klubie „Zodiak” w Rzeszowie odbyła się uroczystość Jubileuszowa 20-lecia Stowarzyszenia Nasz Dom - Rzeszów. Na zaproszenie Prezesa tego Stowarzyszenia - p. Jerzego Maślanki,  Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, w imieniu dyrektora - p. Haliny  Cygan, reprezentował wicedyrektor -  p. Piotr Zdeb, a Stowarzyszenie Przyjaciół ZSzZ w Dynowie, Prezes - p. Stanisław Tymowicz.  Związku z tym wydarzeniem na ręce Prezesa Stowarzyszenia Nasz Dom Rzeszów – p.Jerzego Maślanki,  został przekazany list gratulacyjny i pamiątkowy grawerton.

     Po części oficjalnej, w której oprócz zaproszonych gości, członków i sympatyków Stowarzyszenia udział wzięli: Prezydent Rzeszowa - p. Konrad Fijołek, Wiceprezydent - p. Krystyna Stachowska, Wicewojewoda Rzeszowski - p. Wiesław Buż. W programie przewidziano wręczanie odznaczeń, wyróżnień i nagród czemu towarzyszyła prezentacja twórczości literackiej, poetyckiej, rzeźby i malarstwa członków stowarzyszenia oraz uczestników II Międzynarodowego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarsko-Poetyckiego w Rzeszowie "rośniemy twórczo razem z Tobą".  Recytacje przedstawili także uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Rzeszowie, a całość uświetnił występ Zespołu KLANG.

25 stycznia 2024 r.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

       Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 28 stycznia 2024 roku. Zgodnie z celem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.     W Zespole Szkół Zawodowych im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie przeprowadzono zbiórkę na ten cel przez  sztab WOŚP z Wary wspólnie z Samorządem Uczniowskim naszej szkoły.  Darczyńcom serdecznie dziękujemy.

25 stycznia 2024 r.

IV miejsce drużyny dziewcząt w Powiatowej Licealiadzie w piłce siatkowej dziewcząt.

 

W dniu 25.01.2024r. w hali Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie odbyła się Powiatowa Licealiada w piłce siatkowej dziewcząt. Udział w Licealiadzie wzięły następujące drużyny: ZSTW Trzciana, LO Dynów, ZSO Głogów Małopolski, ZSzZ Dynów, ZS Tyczyn, LO Kamień. Drużyna naszej szkoły występująca w składzie: Natalia Zańko, Weronika Zielińska, Mariola Tłuścik, Sylwia Dudek, Oliwia Makuch, Dominika Kośmider, Oliwia Tworzydło, Magdalena Łazor, Anna Gierula Patrycja Flisak, Roksana Skrabut,  zajęła ostatecznie IV miejsce.Trzeba przyznać że nasze dziewczyny pokazały się z bardzo dobrej strony. Miejmy nadzieję, że za rok będzie lepiej. Opiekunem drużyny był Pan Tomasz Chrapek. Drużynie i opiekunowi serdecznie gratulujemy.

 

22 stycznia 2024 r.

Widowisko jasełkowe  dla rodziców i spotkanie w wychowawcami klas.

 

           

 22 stycznia 2024 r. w auli szkolnej odbyło się już tradycyjne, Misterium Bożonarodzeniowe dla rodziców. Widowisko jasełkowe zaprezentowane przez Szkolną Grupę Artystyczno – Teatralną „Antrakt” zostało przygotowane pod opieką p. Magdaleny Wolańskiej i p.Katarzyny Stpiczyńskiej.  Wspólne kolędowanie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem zgromadzonych rodziców, rodzeństwa, znajomych  naszych uczniów.  

     Ponadto podczas spotkania z rodzicami przez Panią Dyrektor Halinę Cygan zostały przedstawione informacje dotyczące uczniów wyróżnionych, a także na temat wykonanych remontów, dokonanych zakupów, realizowanych projektów w 2023 r. W dalszej części, rodzice spotkali się z wychowawcami klas w celu omówienia okresowych wyników nauczania, zachowania i frekwencji na zajęciach, oraz bieżących spraw klasowych.

 

21 stycznia 2024 r.

 

 

 

OGŁASZAMY NABÓR NA STAŻE ZAWODOWE W CHORWACJI

 

DNIA 23.01.2024 r. ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ, DO WYJAZDU NA 4 TYGODNIOWE STAŻE ZAWODOWE 28.04.2024 r. - 25.05.2024 r. W CHORWACJI dla klas 3 i 4 Technikum (3TI, 3TPS, 3THL, 4TI, 4TPS, 4THL) W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+, PROJEKT NR: : 2023-1-PL01-KA121-VET-000145304

Prosimy zapoznać się z regulaminem rekrutacji, który jest dostępny (poniżej) na stronie internetowej naszej szkoły pod adresem: www.zsz-dynow.net oraz profilu naszej szkoły na FB.
TERMIN ZGŁOSZEŃ UPŁYWA 14.02.2024 r.  Całą dokumentację należy przekazać do BIURA PROJEKTU w sekretariacie szkoły codziennie od 8.00 do 15.00

W razie jakichkolwiek pytań prosimy kierować się do szkolnego koordynatora projektu, Pana MARCINA KAŁAMUCKIEGO

 

   REGULAMIN REKRUTACJI    ..>> pdf ..>> docx

  OŚWIADCZENIE ZDROWOTNE PELNOLETNI  ..>>pdf

  FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ..>>pdf

  OŚWIADCZENIE ZDROWOTNE NIEPELNOLETNI-2 ..>> pdf

 

18 stycznia 2024 r.

Powiatowa Licealiada w piłce siatkowej chłopców.

Dnia 18.01.2024r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie od były się zawody sportowe w ramach Powiatowej Licealiady w Piłce Siatkowej Chłopców. Udział w tych zawodach wzięły następujące drużyny : ZSTW Trzciana, ZSO Głogów Małopolski, LO Dynów, LO Boguchwała, ZS Tyczyn oraz gospodarz i organizator turnieju ZSzZ Dynów. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Jedna swoje mecze rozgrywała na hali ZSzZ  Dynów, a druga w hali LO Dynów. Finał odbył w naszej szkole. Po zaciętej walce I miejsce zdobyła drużyna z Boguchwały, II miejsce zespół z Trzciany, III miejsce chłopcy z Głogowa Małopolskiego. Natomiast reprezentacja naszej szkoły uplasowała się tuż za podium czyli na IV miejscu ,a wystąpiła w następującym składzie: Karol Wasieńczak, Jakub Niemiec, Bartosz Dymczak, Jakub Sarnicki, Marcin Pudysz, Kamil Wróblicki, Kacper Chrapek, Michał Undziakiewicz, Filip Goleś, Maciej Sarnicki, Szymon Prokop, Radosław Dziura  i Bartosz ChrapekOpiekunami drużyny byli: p. Marek Paściak i p. Tomasz Chrapek. Drużynie i opiekunom serdecznie gratulujemy.

18 stycznia 2024 r.

XVI Międzyszkolny Konkurs Bożonarodzeniowy pod hasłem: „Radosne święta – twórcze święta”.

 

      Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie zorganizowało XVI Międzyszkolny Konkurs Bożonarodzeniowy pod hasłem: „Radosne święta – twórcze święta” w kategorii plastycznej, literackiej i muzycznej.  

W konkursie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, ich prace zostały wysoko ocenione. W kategorii literackiej: I miejsce zdobyła: Aleksandra Gierula z kl. 4THLa  – opiekun p. Beata Irzyk, w kategorii plastycznej I miejsce zajęła Alicja Kowal z kl. 3THL, opiekun p. Natalia Chyłek, a III miejsce zdobyła Karolina Misiołek z kl. 2TH, opiekun p. Bogusława Pinkowicz. Opiekę nad uczniami podczas gali konkursowej

 w dniu 18 stycznia 2024r. sprawowała p. Karolina Bal.     Uczennicom i opiekunom gratulujemy. 

 

16 stycznia 2024 r.

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego ślą życzenia.

  Kto z nas nie lubi dostawać życzeń a zwłaszcza w formie pięknie zapisanej pocztówki?  Niestety ta sztuka powoli przechodzi do lamusa. Chcąc choć w małym stopniu zapobiec temu zjawisku, Panie Katarzyna Stpiczyńska i Karolina Bal zdecydowały się na wzięcie udziału w akcji „117 kartek na 117. urodziny Kurta Obitza”.  16 stycznia 2024r. przypada właśnie 117 rocznica urodzin tego działacza społecznego. Uczniowie z klas: 4TI, 2TI, 5TIa i 5THLa , którzy w dniu 12 stycznia wzięli udział w tej akcji, po przybliżeniu im postaci bohatera,  napisali mu życzenia urodzinowe. Dwie zapisane życzeniami kartki zostały wysłane do Szkoły Podstawowej w Węgielsztynie, która nosi nazwę Kurta Obitza. Mimo, że zadanie początkowo wydawało się trudne, to efekty były bardzo ciekawe. Przy tej okazji zachęcamy wszystkich do pisania kartek.

16 stycznia 2024 r.

Spotkanie uczniów klas maturalnych z przedstawicielami Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu.

 

        W dniu 16 stycznia 2024r. w auli szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas maturalnych (5TIa, 5THLa, 5TPSa), z przedstawicielami Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu. Tematem spotkania była oferta edukacyjna uczelni na rok akademicki 2024/2025. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z bazą dydaktyczną, ofertą edukacyjną zajęć obowiązkowych i dodatkowych, czyli z tym wszystkim co przyszłemu studentowi będzie potrzebne. Należy dodać, że Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie współpracuje z Państwową Akademią Nauk Stosowanych w Przemyślu

16 stycznia 2024 r.

Powiatowa Licealiada w tenisie stołowym w Sokołowie Małopolskim.

 

W dniu 16.01.2024 r. w Zespole Szkół w Sokołowie Małopolskim odbyła się Powiatowa Licealiada w tenisie stołowym. Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców. Chłopcy w składzie:  Dawid Piela z klasy 5TIa, Jakub Dzięgło z klasy 5TPSa oraz Karol Pałys z 4TPS zostali mistrzami Powiatu Rzeszowskiego. Natomiast dziewczęta, które wystąpiły w składzie: Kamila Brożyna i Aleksandra Niedzielska z klasy 1TL zajęły III miejsce. Drużyna chłopców dzięki osiągnięciu takiego wyniku uzyskał awans do zawodów rejonowych. Naszym reprezentantkom i reprezentantom należą się gratulacje i słowa uznania za sportową postawę, a chłopcom życzenia dalszych sukcesów w kolejnym etapie zmagań. Opiekunem drużyn był p. Piotr Marcinek.  

15 stycznia 2024 r.

„Lekcja z ekonomią” – zadanie przeprowadzone w ramach IV edycji programu „Złote Szkoły NBP”

 

 Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie przystąpił do IV edycji ogólnopolskiego programu popularyzującego wiedzę ekonomiczną "ZŁOTE SZKOŁY NBP". Patronat nad programem sprawuje Narodowy Bank Polski a jego ideą jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. Mottem tegorocznej, IV edycji programu jest hasło „Polski złoty w obiegu od 100 lat – NBP i jego funkcja emisyjna”, które ma na celu zachęcić młodzieży do zwiększania wiedzy o Narodowym Banku Polski.

W naszej szkole, która ubiega się o tytuł „Złote Szkoły NBP”, zawiązała się  9-cio osobowa grupa uczniów nazwana Drużyną Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej. Drużyna zdobywa niezbędną wiedzę do wykonania zadań, opracowuje pomysły na ich realizację i przeprowadza trzy zadania programu. Nad programem czuwają opiekunowie - nauczyciele: p. Agnieszka Smaroń, p. Anna Kałamucka i p. Renata Łybacka.

Zadania do wykonania w IV edycji programu to: 1.    Lekcja z ekonomią.2.    Szkolna debata.3.    Warsztat uczniowski.

W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w „Lekcjach z ekonomią”, jednym z trzech wymaganych zadań. Młodzież z klasy 1TH – 5 letniego technikum w zawodzie technik handlowiec i 4TPS – 5 letniego technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych wzięła udział w zajęciach, które miały za zadanie przybliżyć im funkcjonowanie banku centralnego naszego kraju. Przeprowadzone lekcje miały charakter interdyscyplinarny, czyli łączyły tematykę ekonomii z innymi dziedzinami wiedzy.  W dniu 15 stycznia 2024 roku w klasie 4TPS na lekcji chemii odbyła się pierwsza „Lekcja z ekonomią”, którą poprowadził p. Paweł Siwulec. Temat zajęć był niezwykle interesujący: „Chemia na straży złotego”. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób chemia jako nauka chroni i pomaga w produkcji banknotów oraz monet. Rozszerzając swoją wiedzę na temat Narodowego Banku Polskiego uczniowie dowiedzieli się m.in.: o sposobach zabezpieczania banknotów przed fałszerstwem oraz o metalach wykorzystywanych do produkcji monety. Ciekawostką było obejrzenie krótkiej animacji przedstawiającej reakcję stężonego kwasu altowego oraz kwasu solnego w zetknięciu z monetą jedno groszową. Następnie wraz z nauczycielem młodzież dokonała analizy zachodzących zmian oraz wyciągnęła ważne wnioski. Na sam koniec w celu podsumowania i utrwalenia nowych wiadomości uczniowie podzieleni na grupy wzięli udział w grze dydaktycznej „memory”, opierającej się na informacjach przekazywanych im w trakcie lekcji.

            Kolejną lekcję w tym samym dniu przeprowadziła p. Izabela Jach na zajęciach z historii w klasie 1TH. Temat lekcji był następujący: „Pieniądz w dziejach Polski”. Lekcja rozpoczęła się prezentacją nawiązującą do tematu zajęć podczas której uczniowie dowiedzieli się czym płacono na ziemiach polskich na przestrzeni wieków. Zdobyli informacje o najważniejszych polskich reformach walutowych, poznali historię polskiego złotego oraz dowiedzieli się jak kształtowała się polska bankowość centralna. Następnie wykorzystując zdobytą wiedzę uczniowie rozwiązywali quiz w aplikacji Kahoot sprawdzając zapamiętane informacje. W dalszej części lekcji pracując w grupach tworzyli oś czasu dotyczącą historii pieniądza w Polsce. Punktem podsumowującym było obejrzenie krótkiego filmu o funkcji emisyjnej NBP i historii polskiego złotego. Lekcje potwierdziły, że ekonomię można określić jako naukę interdyscyplinarną, ponieważ jest powiązana z różnymi dziedzinami nauk. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a wiedza, którą zdobyli uczniowie na pewno przyda im się w przyszłości

 

14 stycznia 2024 r.

Spotkanie opłatkowe dla seniorów w Ulanicy.

 

 W dniu 14.01.2023r. w Domu Ludowym w Ulanicy z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich w Ulanicy na czele z Przewodniczącą p. Agnieszką Karnas, zostało zorganizowane spotkanie opłatkowe dla seniorów. W pięknie przygotowanej i specjalnie udekorowanej sali zgromadzili się zaproszeni seniorzy i goście, m.in. Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie p. Halina Cygan, Wójt Gminy Dynów p. Wojciech Piech, Proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Józefa Robotnika w Ulanicy ks. Andrzej Wójcik, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ulanicy p. Robert Hrycko, Komendant Gminny OSP w Dynowie, a zarazem Prezes OSP w Ulanicy p. Grzegorz Mnich.

              Po powitaniu seniorów i zaproszonych gości przez członkinię Koła p. Justynę Rebiś, grupa kolędnicza członkiń Koła Gospodyń Wiejskich w Ulanicy na czele z Przewodniczącą p. Agnieszką Karnas  śpiewająco złożyła wszystkim życzenia noworoczne. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, w tym Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie p. Halina Cygan, która podziękowała za zaproszenie, przekazała „symboliczną kolędę” i koszyk niespodzianek. W trakcie spotkania miało miejsce dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd i wspólne biesiadowanie.  Dobrze, że takie spotkania mają miejsce, bo tradycja wspólnego kolędowania, jasełek, dawnych wspomnień i rozmów seniorów i z seniorami nie zaginie.

12 stycznia 2024 r.

Noc biologów w Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

 

W dniu 12.01.2024r. odbyła się XIII edycja ogólnopolskiej akcji "Noc biologów" pod hasłem "Tajemnice życia od komórek do biosfery". Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego również przygotowało wiele interesujący zajęć oraz pokazów dla uczniów szkół podstawowych i średnich. W tym wydarzeniu oczywiście nie mogło zabraknąć naszych uczniów, a byli to: Gabriela Bielec z klasy 3THL, Aleksandra Gierula, Oliwia Makuch, Dominika Kośmider i Kacper Opałka z klasy 4THL.

Uczniowie pod opieką p. Pawła Siwulca nauczyciela biologii i chemii uczestniczyli w zajęciach "Fascynujące eksperymenty chemiczne" oraz "Tajemnice fizyki". Obejrzeli także wystawę paleobiologiczną "Głowonogi mezozoicznych mórz". Była to niecodzienna możliwość nauki poprzez zabawę, wszystkie zajęcia wywarły ogromne wrażenie na naszych uczniach, którzy z niecierpliwieniem oczekują na kolejną edycję tego fantastycznego wydarzenia.

8 stycznia 2024 r.

 

 

    XIV edycja Wojewódzkiego Konkursu pod hasłem „Samochodem w dorosłe życie”

 

 

 

 

Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie uprzejmie informuje, że w dniu 5 marca 2024r. (wtorek) organizuje XIV edycję Wojewódzkiego Konkursu pod hasłem: „Samochodem w dorosłe życie”.

Adresatami konkursu są:   uczniowie szkół zawodowych województwa podkarpackiego, kształcący się zawodach: mechanik pojazdów samochodowych i technik pojazdów  samochodowych. Zgłoszenie udziału do etapu wojewódzkiego, (według załączonego wzoru - wraz ze stosowanymi oświadczeniami) należy dokonać do dnia 20.02.2024r. (wtorek) na adres e-mail Zespołu Szkół Zawodowych im Kardynała Stefana Wyszyńskiego dynowzsz@poczta.onet.pl lub pocztą tradycyjną na adres szkoły (ul. Polna 3, 36 - 065 Dynów, z dopiskiem konkurs „Samochodem w dorosłe życie”).                                                                                   Organizatorzy

 

    REGULAMIN ..>> PDF       

   KARTA ZGŁOSZENIA ..>> DOCX, ..>>PDF

   OŚWIADCZENIE NAUCZYCIELA ..>> DOCX, ..>> PDF

   OŚWIADCZENIE RODZICA         ..>> DOCX, ..>> PDF

10 stycznia 2024 r.

Etap diecezjalny XXXIV Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem „Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła”

 

              W środę 10 stycznia 2024r., w murach Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu odbył się finał etapu diecezjalnego 34. Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem „Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła”Wydarzenie zorganizował Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu. W zmaganiach na etapie diecezjalnym wzięło udział 40 osób z 22 szkół, których przygotowywało 26 katechetów. Zespół Szkół Zawodowych  im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w  Dynowie, w etapie  diecezjalnym reprezentowali: Aleksandra Gierula z klasy 4THL i Anna Gierula z klasy 2TL, zdobywcy dwóch pierwszych miejsc etapu szkolnego. Celem olimpiady jest edukacja religijna młodzieży, umacnianie wiedzy religijnej. Przyjęta formuła ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy religijnej, jak i sprzyjanie rozwojowi wiary młodego człowieka.

Uczniom dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów! Opiekunem uczniów był ks. Dominik Majchrowicz.

 

 

 

 

 

9 stycznia 2024 r.

Szkolne eliminacje do XXIX edycji Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

 

W dniu 9.01.2024r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbyły się szkolne eliminacje do XXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Uroczystego rozpoczęcia dokonała Pani Dyrektor Halina Cygan, kierując kilka słów do uczniów podkreślając, iż wiedza, którą zdobywają podczas nauki w szkole daje im szanse na rozwijanie swoich pasji oraz zainteresowań, jak również zwiększa ich świadomość na temat ochrony środowiska i zachowań proekologicznych w życiu codziennym.Uczniowie musieli się wykazać szeroką wiedza z zakresu ochrony środowiska, biologii, geografii oraz procesów i zależności zachodzących pomiędzy różnorodnymi organizmami w środowisku przyrodniczym. W eliminacjach szkolnych wzięli udział: Anna Mikoś, Nikola Wielgos, Oliwia Smaroń, Sabina Szewczyk, Sebastian Czorniak, Wiktoria Pluta (klasa 1TH), Klaudia Stodolak, Sylwia Dudek, Zuzanna Obój (klasa 2TH), Anna Gierula, Patrycja Flisak (klasa 2TL), Sandra Kudła (kl.3TI), Alicja Kowal (klasa 3THL), oraz Aleksandra Gierula i Weronika Zielińska (klasa 4THL). Nad organizacją oraz prawidłowym przebiegiem czuwali Pan Paweł Siwulec i Pan Ryszard Dymczak.   Wszystkim uczestnikom życzymy samych sukcesów i z niecierpliwością oczekujemy na wyniki.

3 stycznia 2024 r.

 

 

 ARCHIWUM: 

 

 2023-24:  I-semestr ~ II-semestr ~~ 2022-23:I-semestr ~ II-semestr

2020-21: I-semestr~~II-semestr ~~ 2019-20: I-semestrII~~semestr ~~ 2018-19: I-semestr~~II-semestr

2017-18: I-semestr~~II-semestr ~~2016-17: I-semestr~~II-semestr ~~ 2016-17: I-semestr~~II-semestr  

2015-16: I-semestr~~II-semestr  ~~2014-15: I-semestr~II-semestr ~~2013-14: I-semestr~~II-semestr 

 

RODO - INFORMACJA DLA OSÓB, KTÓRYCH DANE OSOBOWE PRZETWARZAMY W TRYBIE RODO - pdf

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH PRZEZ MONITORING WIZYJNY - pdf

 

UWAGA: Prezentowane materiały są własnością  Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie lub wymienionych autorów, mogą być wykorzystywane dla celów edukacyjnych bez ograniczeń jeśli nie naruszają dóbr występujących w nich osób. Powielanie dla innych celów wymaga zgody administratora lub właściciela.

copyright ©  ZSzZ Dynów - www.zsz-dynow.net - zsz1dynow@poczta.onet.pl